Gospodarka
Zmiany wieku emerytalnego w Polsce. Emerytury za staż pracy zbliżają się do siebie [propozycje, zasady – 15.10]
Czy w najbliższym czasie można zmienić wiek emerytalny? Tak, ale tylko dla tych, którzy tego chcą. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem emerytur stażowych w naszym kraju. Pomysł popiera prezydent, a solidarność zwraca uwagę na ważną kwestię. Zobacz, co musisz wiedzieć i zaprojektować. Polki mogły otrzymać emeryturę po 35 latach pracy, a Polki pięć lat później. Spowoduje to obniżenie wieku emerytalnego w Polsce. Zobacz, o co chodzi w emeryturach stażowych.
Nowy wiek emerytalny dla wolontariuszy. Dlaczego jest?
Pomysł zmiany emerytur i wprowadzenia emerytur stażowych wspiera „Solidarność”. Andrzej Duda wspomniał o emeryturach stażowych w wywiadzie dla „Wprost”. Emerytury zależałyby od stażu pracy. To byłoby 35 lat dla kobiet i 40 dla mężczyzn). Obecnie minimalny wiek emerytalny w Polsce obowiązuje od 2017 roku (65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet).
Więcej o emeryturach za praktyki można przeczytać: >> tutaj < W Sejmie są już dwa projekty ustaw.
W rozmowie z „Wprostem” Andrzej Duda przyznał, że wprowadzenie emerytury nie jest łatwym zadaniem. Należą do nich efektywność ZUS i przyszłość systemu emerytalnego.
Emerytury – ważny postulat solidarności
Jak zauważają media, rewolucyjny pomysł prezydenta dotknąłby szczególnie tych, którzy wcześnie rozpoczęli pracę. Zatrudniono kobietę w wieku 20 lat Mogła przejść na emeryturę w wieku 55 lat!
Najczęściej omawiany wariant zakłada, że kobiety mogą odchodzić na emeryturę po 35 latach, mężczyźni 40. Takie wyniki stażu byłyby jednak bardzo niskie.
Aby „staż” miał sens, „Solidarność” chciałaby jednak wprowadzić dodatkowy warunek – W końcu odbiorca musi mieć kapitał, który pozwala na spłatę 120 proc. Minimalna emerytura.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”