Connect with us

Świat

Zmiany klimatyczne grożą dewastacją wiodących potęg gospodarczych świata – w tym USA

Published

on

Zmiany klimatyczne grożą dewastacją wiodących potęg gospodarczych świata – w tym USA

Największe gospodarki świata odczują poważne konsekwencje ludzkie i gospodarcze w wyniku zmian klimatu, zwłaszcza jeśli nie zostaną podjęte kroki w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, więc nowe badanie z Euro-Śródziemnomorskiego Centrum ds. Zmian Klimatu (CMCC), włoskiego ośrodka badawczego.

„Od susz, fal upałów i podnoszenia się poziomu morza po słabnącą żywność i zagrożenia dla turystyki, te wyniki pokazują, jak bardzo zmiany klimatyczne dotkną największe gospodarki świata, jeśli nie podejmiemy natychmiastowych działań”, powiedziała Donatella Spano, starszy członek Rady Strategicznej. CMCC oraz badacz z Uniwersytetu w Sassari, w oświadczeniu towarzyszącym publikacji raportu.

W raporcie przeanalizowano G-20, grupę 19 krajów oraz Unię Europejską, która obejmuje między innymi Stany Zjednoczone, Kanadę, Francję, Niemcy, Brazylię, Meksyk, Japonię, Chiny i Rosję.

Ludzie pracują w sterowniach z wyświetlaczami CMCC (Euro-Śródziemnomorskie Centrum ds. Zmian Klimatu) w tle instytutu obserwacji i przewidywania skutków zmian klimatu dla Morza Śródziemnego w Lecce we Włoszech.

Pracownik instytutu założonego 22 września w Lecce we Włoszech w celu monitorowania i przewidywania skutków zmian klimatycznych na Morzu Śródziemnym. (Janos Chiala / Getty Images)

Okazało się, że skutki zmian klimatu, takie jak ekstremalne upały i wzrost poziomu morza, już teraz powodują śmierć i zniszczenie w wiodących gospodarkach świata, a jeśli zmiany klimatyczne będą się utrzymywać, będą również prowadzić do nowych epidemii, które rozprzestrzenią się w cieplejszym klimacie. Przy średnich i wysokich emisjach i rosnących temperaturach w północnych Stanach Zjednoczonych wirus Zika – wcześniej przenoszony tylko lokalnie na Florydzie i w Teksasie – może zagrozić 83 procentom populacji do 2050 roku. Ponad 92 procent obywateli USA może być zagrożonych gorączką denga.

Jeśli emisje utrzymają się na wysokim poziomie, do końca tego stulecia Europa będzie miała 90 000 ekstremalnych zgonów spowodowanych upałami, w porównaniu z 2700 obecnie.

Wszystko to ma również konsekwencje ekonomiczne. W wysokoemisyjnej przyszłości kraje takie jak Francja i Indonezja mogą stracić co najmniej jedną piątą połowów z powodu wyższych temperatur mórz, a wzrost poziomu morza może zniszczyć infrastrukturę przybrzeżną, prowadząc do przewidywanych strat w wysokości 404 miliardów euro (468 miliardów dolarów). może prowadzić) dla Japonii i 815 milionów euro (945 miliardów dolarów amerykańskich) dla RPA do 2050 roku.

Ogólnie raport szacuje, że kraje G-20 stracą 4% swoich całkowitych wyników gospodarczych do 2050 r. i 8% do 2100 r., jeśli emisje nie spadną szybko.

CMCC, która współpracuje z Międzyrządowym Panelem ds. Zmian Klimatu, opublikowała raport przed konferencją klimatyczną ONZ w Glasgow w Szkocji w przyszłym tygodniu. Kraje G-20 odpowiadają za około 80 procent światowych emisji gazów cieplarnianych, które powodują globalne ocieplenie.

Szkocki Kampus Eventowy w Glasgow w Szkocji, gdzie odbywa się Konferencja Klimatyczna Narodów Zjednoczonych.

Szkocki Kampus Eventowy w Glasgow w Szkocji, gdzie odbędzie się Konferencja Klimatyczna ONZ. (Jeff J. Mitchell / Getty Images)

Wszystkie kraje G-20 są umawiającymi się stronami Porozumienia Paryskiego, które zostało zawarte w 2015 roku i postawiło sobie za cel utrzymanie ocieplenia poniżej 2 stopni Celsjusza w porównaniu z poziomem sprzed epoki przemysłowej. Jednak indywidualne zobowiązania krajowe do redukcji emisji jak dotąd skierowały świat na ścieżkę ocieplenia o co najmniej 2,7°C. Wyraża nadzieję, że kraje G-20, takie jak Chiny i Brazylia, które ostatnim razem unikały zdecydowanych zobowiązań do ograniczenia emisji, zwiększą swoje ambicje, zanim Glasgow zostało do tej pory wyrażone Nie zrealizowany. Według najnowszy raport ONZ, planeta wciąż zmierza w kierunku katastrofalnych zmian klimatycznych bez nowych, śmiałych zobowiązań.

„Jako naukowcy wiemy, że tylko szybkie działania w celu zwalczania emisji i przystosowania się do zmian klimatu ograniczą poważne skutki zmian klimatu” – powiedziała Spano w swoim oświadczeniu. „Na nadchodzącym szczycie zapraszamy rządy G20 do słuchania nauki i skierowania świata na lepszą, bardziej sprawiedliwą i stabilną przyszłość”.

Miniatura zdjęcia na okładce: Lukas Schulze / Getty Images

____

Przeczytaj więcej z Yahoo News:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *