Connect with us

Gospodarka

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonia, Australia, Francja, Niemcy, Polska, Luksemburg, Egipt

Published

on

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonia, Australia, Francja, Niemcy, Polska, Luksemburg, Egipt

Expo 2020 Dubai to pierwsza światowa wystawa, na której każdy uczestniczący kraj ma swój własny pawilon.

Każdy ze 192 pawilonów krajowych – rozmieszczonych w trzech głównych obszarach zrównoważonego rozwoju, mobilności i możliwości – ma możliwość zaprezentowania swoich innowacji i strategii.

Oto rzut oka na osiem ze 192 pawilonów na tegorocznej imprezie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie
Lokalizacja: Dzielnica Opportunity | Architekt: Santiago Calatrava
Czterokondygnacyjny pawilon o powierzchni 15 000 m², którego wygląd zewnętrzny przypomina sokoła, ma skrzydła, które można rozłożyć i obrócić w ciągu kilku minut. Moduły fotowoltaiczne wyprodukowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostały zintegrowane z dachem i będą dostarczać energię słoneczną do głównej sieci. Niezwykłym elementem wystroju pawilonu jest świetlik Oculus, który umieszczony jest na wysokości prawie 30 metrów i reprezentuje logo Expo 2020.

Minister Kultury i Młodzieży ZEA Noura bint Mohammed Al Kaabi został mianowany Komisarzem Generalnym pawilonu, w którym znajdą się przestrzenie wystawowe, lokale gastronomiczne, audytorium i salony dla VIP-ów.

AUSTRALIA
Lokalizacja: Dzielnica Mobilności | Architekt: Biuro ^ Proberts
Pod hasłem „Blue Sky Dreaming” znajduje się australijski pawilon w kształcie chmury, zaprojektowany przez biuro architektoniczne Brisban ^ Proberts, tę samą firmę, co Kaust Beacon w Dżuddzie i pomnik wojenny Wahat Al Karama w Abu Dhabi.

Wejdź do pawilonu australijskiego, a główną atrakcją jest planetarium 360 stopni, w którym możesz doświadczyć wielkiej zmiany, jaką kraj dokonał od 60 000-letniej tradycji aborygeńskiej obserwacji gwiazd – która może uczynić z nich pierwszych astronomów na świecie – do jej nowoczesnej sektor astronomiczny, który ewoluował w kierunku najnowocześniejszych rozwiązań.

EGIPT
Lokalizacja: Dzielnica Opportunity | Architekt: Hazem Hamada
Odzwierciedlając kulturowe cuda Egiptu, pawilon tego kraju będzie miał kształt piramidy i będzie prezentował zarówno tradycje historyczne, jak i nowoczesne osiągnięcia technologiczne kraju. Pierwszy z nich podkreślają trzy oryginalne starożytne posągi faraona oraz stara oryginalna trumna faraona księdza Psamtika, która została niedawno odkryta w Gizie.

READ  Premier Ukrainy i wicepremier Polski rozmawiają o szczepieniach i reformach celnych

Wystawione są również repliki sarkofagu, maski i tronu króla Tutanchamona. Wirtualny przewodnik, Ayda, prowadzi zwiedzających przez cyfrową podróż, która prezentuje najważniejsze atrakcje pawilonu. Kolejna specjalna instalacja będzie składać się z „wehikułu podróży w czasie”, który ma oferować odwiedzającym wrażenia 3D.

FRANCJA
Lokalizacja: Dzielnica Mobilności | Architekt: Pérez-prado + Celnikier & grabli
Połączenie Francji z Expo ma ponad 100 lat wstecz, z kultową Wieżą Eiffla zbudowaną jako wejście na Targi Światowe w Paryżu w 1889 roku. Od tego czasu przeszła długą drogę i podczas tegorocznej imprezy ujawni nowe pomysły na odkrywanie świata na nowo. Pawilon o wysokości 21 metrów z panoramicznym widokiem na okolicę oferuje codzienne pokazy świetlne i doznania kulinarne.

Kraj twierdzi, że jego pawilon jest tradycyjnie jednym z najczęściej odwiedzanych podczas Targów Światowych, przyciągając około 25 000 odwiedzających dziennie.

NIEMCY
Lokalizacja: Dzielnica Zrównoważonego Rozwoju | Architekt: lawa, fakty i fikcja
Opierając się na temacie kampusu, pawilon Niemiec skupi się na temacie „edutainment”. Dzięki urządzeniom podłączonym do sieci odwiedzający mogą odkrywać obszary tematyczne, takie jak Energy Lab, Future City Lab i Biodiversity Lab lub obejrzeć występ artystyczny w Cultural Lab.

W pawilonie z restauracją z typowymi niemieckimi przysmakami kulinarnymi, takimi jak currywurst, sauerbraten ze spaetzle, czerwoną kapustą i jabłkiem, przygotowano również zabawne eksponaty dla dzieci dla dzieci.

LUKSEMBURG
Lokalizacja: Dzielnica Opportunity | Architekt: Metaforma
Każdy pawilon ma w sobie coś wyjątkowego, a w przypadku Luksemburga to gigantyczna zjeżdżalnia. Z najwyższego punktu trzypiętrowej konstrukcji zwiedzający mogą zejść schodami lub gigantyczną zjeżdżalnią – odą do tradycyjnych targów luksemburskich.

Pawilon został zaprojektowany wokół tematu „Zaradny Luksemburg” i ma duży obszar poświęcony naturze ze skałami, florą i drzewami. Restauracja w pawilonie oferuje dania kuchni luksemburskiej fusion przygotowane przez nagrodzonego gwiazdką przewodnika Michelin szefa kuchni Kim Kevina De Dooda.

READ  Pięćdziesiąt lat później Proces Helsiński stanowi punkt zwrotny dla praw człowieka w Europie

JAPONIA
Lokalizacja: Dzielnica Opportunity | Architekt: Yuko Nagayama / Obiekty NTT
Japońska gościnność wyjdzie na pierwszy plan w pawilonie tego kraju na Expo 2020, a goście będą witani formami origami na strukturze. Pawilon został zaprojektowany zgodnie z koncepcją „Where Ideas Meet” i ma na celu umożliwienie zwiedzającym „łączenia się” i dyskusji na tematy globalne. Pawilon ma również na celu wzmocnienie głosu Japonii w globalnej społeczności, rozwój i promocję japońskiego przemysłu oraz otwarcie większych możliwości dla następnego pokolenia.

Zaprezentuje również sztukę, kulturę, technologię i jedzenie kraju, aby przyciągnąć więcej turystów.

POLSKA
Lokalizacja: Dzielnica Mobilności | Architekcict: WXCA
W Polsce na 2000 m², przypominająca drzewo, modułowa drewniana konstrukcja składa się z rzeźby kinetycznej przedstawiającej wędrówkę ptaków i urzeczywistniającej temat pawilonu „Kreatywność inspirowana naturą”.
Podczas gdy występy na żywo DJ-ów, pianistów i śpiewaków odbywają się na zewnątrz pawilonu, co tydzień w środku odbywają się nowe wystawy. Atrakcją wnętrza jest instalacja artystyczna Polski Stół wykonana z materiałów takich jak miedź, ceramika, drewno, włókno węglowe i szkło, która ma stymulować dialog.

Temat ten zostanie wzmocniony przez specjalne Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze, które odbędzie się 6 grudnia 2021 r.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *