Connect with us

Nauka

Zespół Cusat kwalifikuje się do światowych finałów, budując łazik marsjański | wiadomości kochi

Published

on

Zespół Cusat kwalifikuje się do światowych finałów, budując łazik marsjański |  wiadomości kochi
Kochi: grupa doktorantów z Cochin University of Science and Technology (Cusat) zakwalifikowała się do finału European Rover Challenge 2023 (ERC), imprezy robotyki i kosmosu organizowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną.
Drużyny rywalizujące na najlepszych światowych uczelniach projektują i budują własne wersje łazika marsjańskiego oraz wykonują różne, predefiniowane zadania postawione przez organizatorów w marsjańskim środowisku.
Odbywające się co roku w Polsce ERC to największe w Europie wydarzenie robotyczno-kosmiczne skierowane do świata nauki i biznesu, sektora nowych technologii oraz szerokiej publiczności. „Horizon” firmy Cusat jest jedną z trzech najlepszych drużyn z Indii i jedyną drużyną z południowych Indii, która zakwalifikowała się do tegorocznych finałów ERC, zajmując 21. miejsce na świecie.
Team Horizon uczestniczy w ERC od edycji 2019, ale po raz pierwszy zakwalifikował się do finału. Zespół poleci do Polski we wrześniu na finały i obecnie kończy budowę 75-kilogramowego łazika.
„Nasz zespół jest interdyscyplinarny i składa się z członków z różnych działów, którzy przodują w swoich dziedzinach, doskonaląc każdą część naszego łazika” — powiedział Malavika S, lider podzespołu ds. marketingu.
Zespół został wybrany przez ERC do finału na podstawie szczegółowej propozycji łazika i jego umiejętności przesłanych do ERC wraz ze wstępnym raportem projektowym.
Szacunkowy koszt projektu, w tym koszt produkcji łazika, wynosi około 10 lakh Rs, a studenci otrzymali fundusze z pomocą Cusat. W ramach projektu korzystają również z laboratoriów Kerala Startup Mission.
„W finale łazik musi samodzielnie przemierzać teren Marsa oraz badać i identyfikować cechy powierzchni. Twój pokładowy moduł naukowy ma zbierać próbki gleby i skał, analizować i przeprowadzać testy chemiczne za pomocą pokładowego urządzenia do badań chemicznych. Musimy zademonstrować zdolność łazika do naprawy i konserwacji innych pojazdów marsjańskich za pomocą jego pazurów i innego wyposażenia. Naszym ostatnim zadaniem jest zaprezentowanie jurorom innowacji i projektów łazika” – powiedział Malavika.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *