Zawodnik Uniwersytetu w Edynburgu zapewnia zwycięstwo z Polską

Szkotki do lat 21 kobiet zapewniły sobie miejsce w finale II Mistrzostw Eurohokeja po zwycięstwie 2:1 nad Combined i dalszych wynikach w Grupie A w Konya w Turcji.

Zespół Tartan Hearts rozegra w piątek ostatni mecz grupowy z gospodarzami i będzie starał się utrzymać dobrą passę oraz obronić swój stuprocentowy rekord przed finałem.

Podopieczni trenera Szkocji Jimmy’ego Culnane’a dominowali na początku meczu, ale Polska wyszła do przodu, a Hanna Wochna otworzyła wynik, okrążając bramkarza i strzelając piłką do bramki.

Minutę później Szkocja wyrównała. Rzut rożny zawodnika Durham University, Avy Wadsworth, został odbity do siatki przez Mhairi Low (Loughborough University) i wynik był 1-1.

Szkocja objęła prowadzenie na początku drugiej kwarty. Płynna kombinacja Katie Brett (Uniwersytet w Edynburgu), Cateriny Nelli (Uddingston) i Avy Findlay (Uniwersytet w Edynburgu) zakończyła się mocnym niskim strzałem Findlaya i wynik był 2-1.

Szkocja zdominowała drugą połowę i wyglądała pewnie w towarzystwie silnego obrońcy Neave’a Hallidaya z Uniwersytetu w Edynburgu. Dobrze prowadziła także piłkę, a Zara Kennedy (Uniwersytet w Edynburgu) i Ava Smith (Uniwersytet w Edynburgu) zapewniły sobie kilka zwycięstw przy piłce, dzięki czemu Szkocja pozostała tam, gdzie chciała, w strefie ataku.

Tymczasem reprezentacja Szkocji do lat 21 strzeliła dwa gole w ostatniej kwarcie i zremisowała 3:3 z Walią w meczu EuroHockey Challenge II B w Lozannie w Szwajcarii.

Doświadczony dziennikarz informacyjny, biznesowy, artystyczny, sportowy i podróżniczy. Krytyk kulinarny i redaktor naczelny uznanego portalu poświęconego jedzeniu i podróżom. Jest także redaktorem magazynu o nakładzie do 200 000 egzemplarzy i dyrektorem zarządzającym firmy PR/marketingowej o długiej tradycji, mającej w swoim CV wielu znaczących klientów. Były wykładowca ds. komunikacji na szkockim uniwersytecie i specjalista ds. mediów społecznościowych dla wielu odnoszących sukcesy i prężnych MŚP.

READ  Czy planowany w Polsce nowy węzeł komunikacyjny ma przyszłość?