Connect with us

technologia

Założyciel start-upu zajmującego się technologią zielonej energii optymistycznie patrzy w przyszłość: „Nadal nas usłyszycie!”

Published

on

Założyciel start-upu zajmującego się technologią zielonej energii optymistycznie patrzy w przyszłość: „Nadal nas usłyszycie!”

Większość startupów dąży do osiągnięcia wielkości, ale Particle-N, firma technologiczna stowarzyszona z UConn, ma szczególnie inspirującą misję.

Firma przygotowuje się do wejścia na światowy rynek katalizatorów z metali szlachetnych o wartości 19 miliardów dolarów, wspierając jednocześnie przemysł czystej energii w Connecticut.

„Wszyscy kupowaliśmy dla naszych bliskich metale szlachetne, takie jak złoto i platyna, ale nie jest to jedyne zastosowanie tych metali” – mówi Al Kasani ’27 (ENG), założyciel Particle-N i przedsiębiorca seryjny. „Duża część wszystkich metali szlachetnych produkowanych na całym świecie jest przetwarzana na materiał katalityczny dla takich gałęzi przemysłu, jak ropa i gaz, wodór, a nawet produkcja katalizatorów samochodowych”.

Particle-N to przełomowa technologia, która w znaczący sposób zmniejszy ilość metali szlachetnych potrzebnych jako katalizatory, redukując tym samym koszty dla tych gałęzi przemysłu. Wykorzystując technologię rdzeń-powłoka, Particle-N powleka ekonomiczny, przyjazny dla środowiska materiał metalami szlachetnymi, osiągając te same pożądane reakcje. Technologia ta może zmniejszyć zużycie metali szlachetnych nawet o 70 procent.

Koszt katalizatora samochodowego, obecnie około 2000 dolarów, można by obniżyć o połowę. Połączenie mniejszej liczby metali szlachetnych i niższej ceny sprzedaży sprawiłoby, że byłby on mniej atrakcyjny dla złodziei.

Być może jednak najbardziej znaczące oszczędności można by uzyskać dzięki produkcji ekologicznego wodoru, którego koszt obecnie wynosi od 400 000 do 870 000 dolarów. Particle-N szacuje, że koszty te można by obniżyć o 30 procent.

„Lubię rozwiązywać problemy” – mówi Kasani, absolwentka UConn. Kandydat na Inżynierię Chemiczną. „Mam też świetny zespół o bystrych umysłach. Mam pełne zaufanie do mojego zespołu. Mówię ludziom: „Usłyszycie nas!”

Startup walczy o najwyższą nagrodę biznesową UConn

We wtorek Particle-N i pięć innych startupów stowarzyszonych z UConn będzie rywalizować o nagrody pieniężne o wartości ponad 50 000 dolarów w ramach konkursu Wolff New Venture Competition, najważniejszego wydarzenia z zakresu przedsiębiorczości organizowanego przez School of Business.

READ  Steam zmienia powiadomienia, elementy interfejsu użytkownika i nakładkę w grze

„Jesteśmy pewni naszej technologii i naszego modelu biznesowego. „Występowanie na konkursie Wolff Competition jest ekscytujące” – mówi Reiner Reichenberger ’24 (BUS), współzałożyciel i dyrektor zarządzający Particle-N. „Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem, szczególnie ze strony branży wodorowej. „Particle-N ma już potencjalnych klientów, którzy wyrazili zainteresowanie złożeniem zamówień o wartości około 5 milionów dolarów, gdy tylko uzyskamy moce produkcyjne”.

„To naprawdę ważne, abyśmy dysponowali technologią typu rdzeń-powłoka, ponieważ przemysł wodorowy poszukuje rozwiązań pozwalających obniżyć koszty” – mówi Reichenberger. „Connecticut jest jednym z największych ośrodków przemysłu wodorowego i mamy potencjał, aby pomóc firmom z Connecticut w rozwoju”.

Do firm z Connecticut, które mogłyby skorzystać na tej technologii, należą Plug Power, Doosan i Nel Hydrogen.

„Kiedy zacząłem pracować w laboratoriach badawczych UConn nad projektami przemysłowymi firm wodorowych z siedzibą w Connecticut, zdałem sobie sprawę, że największą przeszkodą dla tych firm są wysokie koszty katalizatorów z metali szlachetnych” – mówi Kasani, która pracuje w laboratorium prezesa UConn, które Maric prowadzi Centrum Technologii Czystej Energii (C2E2).

„Wodór jest źródłem energii przyszłości, a Connecticut przoduje w jego rozwoju” – mówi. „Redukując koszty produkcji zielonego wodoru, stajemy się głównym graczem w grze na rzecz zrównoważonego rozwoju, ponieważ wodór zastępuje ropę i gaz jako podstawowe źródła energii”.

Członek zespołu Particle-N, Michael Dunn ’24 (ENG), student inżynierii chemicznej i biomedycznej, ma doświadczenie w pracy z katalizatorami w przemyśle wodorowym, a latem ubiegłego roku odbył staż w Departamencie Energii Stanów Zjednoczonych. Tam rozwinął głębsze zrozumienie wyzwań związanych z produkcją czystej energii. Mówi, że technologia Particle-N to ważny krok w kierunku tego przejścia.

Jasna droga do przodu

Particle-N jest bardzo zaawansowany w rozwoju swojej działalności. Prototypy są gotowe, a firma otrzymuje ochronę patentową. Wygrała wiele konkursów z zakresu przedsiębiorczości na Uniwersytecie UConn i gdzie indziej i otrzymała tysiące dofinansowań. Teraz, gdy usunięto pewne przeszkody prawne, kierownictwo startupu nie może się doczekać dalszych działań.

READ  Xbox odnowił bibliotekę gier i aplikacji z nowym interfejsem użytkownika

Tego lata Kasani i Reichenberger wzięli udział w letnim stypendium Startup Accelerator w Connecticut Center for Entrepreneurship & Innovation (CCEI), gdzie skorzystali z różnorodnych porad biznesowych, w tym zaleceń dotyczących dalszego rozwijania biznesplanu, pozyskiwania funduszy i przygotowania do uruchomienia .

„Kursy Rory’ego McGloina nauczyły mnie, jak opowiadać swoją historię w łatwy do zrozumienia sposób. Dodatkowo Michelle Cote, wykładowca CCEI, pomogła nam udoskonalić nasz model biznesowy. A Alycia Chrosniak, zastępca dyrektora ds. rozwoju marki i przedsięwzięć w CCEI, zawsze pomagała nam swoimi spostrzeżeniami” – mówi Kasani. „Moje historie były kiedyś zbyt skomplikowane. „Nauczyłem się formułować skomplikowane koncepcje w sposób zrozumiały nawet dla osób, które nie pracują w tej branży”.

„Widziałem ogromną poprawę w naszej pracy, a kontakty, które nawiązaliśmy w CCEI, były nieocenione. „Zaprezentowaliście bardzo kompleksowy program i pokazaliście nam jasną drogę naprzód” – mówi Reichenberger.

Przedsiębiorca osiągnął już sławę

Cząstka-N nie jest pierwszym wynalazkiem Kasaniego. Na początku roku otrzymał reklamę dotyczącą opracowania nowego, samochłodzącego się namiotu kempingowego. Wykorzystując zastrzeżoną tkaninę i galon wody, technologia chłodzenia może trwać do 24 godzin.

„Przyglądanie się naturze jest kluczem do wielu naszych problemów” – powiedział wówczas. „Rośliny pobierają wodę z gleby, a następnie pocą się, aby się ochłodzić, a potrzebną energię czerpią ze słońca. „Po prostu znalazłem materiał, który mógłby spełnić to samo zadanie”.

Konkurs Wolff New Venture Competition odbędzie się we wtorek, 17 października, w godzinach od 17:30 do 20:30 w School of Business GBLC, Second Floor, 100 Constitution Plaza, Hartford. Wszyscy są mile widziani. Prosimy o wcześniejszą rejestrację.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *