Connect with us

technologia

Zachodnioeuropejskie inwestycje obronne są hamowane przez umowę dotyczącą robotyki między Estonią a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi

Published

on

Zachodnioeuropejskie inwestycje obronne są hamowane przez umowę dotyczącą robotyki między Estonią a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi

Zachodnioeuropejskie inwestycje obronne są hamowane przez umowę dotyczącą robotyki między Estonią a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi

Kraje Europy Zachodniej zobowiązały się do większego zaangażowania w swój przemysł obronny, ponieważ siły rosyjskie angażują Ukrainę w wojnę na wyniszczenie, która zbiera żniwo nie tylko w nich, ale na całym kontynencie.

Pomimo wszystkich plotek i obietnic zwiększenia inwestycji w przemysł obronny, w miarę jak kontynent obchodzi rocznicę konfliktu, kraje Europy Zachodniej wydają się być coraz bardziej w cieniu swoich wschodnich sąsiadów.

Bliżej linii frontu kraje takie jak Polska i kraje bałtyckie wykazują godną podziwu reakcję na konflikt, wypełniając stosunkowo większe zobowiązania wobec swoich przemysłów obronnych.

Przoduje Estonia, gdzie firma Milrem Robotics z siedzibą w Tallinie dokonała największej jak dotąd inwestycji w estoński przemysł obronny, zgodnie z webinarem GlobalData, który dostarczył analizy eksperckiej w przeglądzie wpływu na Ukrainę i IV kwartał 2022 r., który odbył się 27 lutego.

Szczegóły transakcji sprawiły, że państwowy konglomerat EDGE Group ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) nabył większościowy pakiet udziałów w Milrem Robotics.

Analityk zajmujący się domenami lądowymi GlobalData, Tristan Sauer, wyjaśnił podczas webinaru, że wraz z przejęciem Milrem „otrzymał wsparcie od swojego rządu krajowego i otrzymał inwestycję EDA”, podczas gdy „niepowodzenie dużych europejskich firm w inwestowaniu w mniejszych konkurentów jest dowodem na to, że biurokracja jest niepowodzeniem bloku obronnego UE”.

Przejęcie Milrema

Mansour Al Mulla, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny EDGE Group, powiedział: „Istnieje ogromny potencjał dla obu firm, a nasza inwestycja w Milrem pozwoli firmie wykorzystać znaczące zasoby EDGE, aby zaoferować naszym klientom stale zmieniające się środowiska operacyjne do obsługiwać bardziej rozbudowane portfolio doskonałych systemów autonomicznych po konkurencyjnych kosztach”.

Otwierając zasoby obronne Zjednoczonych Emiratów Arabskich, estońska firma zajmująca się robotyką wykorzystała, oprócz ogromnego kapitału, cenne źródło, które może wzmocnić bezpieczeństwo obronne Europy.

READ  Pracownicy Whirlpool Polska remontują rodzinny dom opieki w ramach programu Habitat For Humanity

Oprócz tego lejka bezpieczeństwa, portfolio produktów firmy wydaje się również przyczyniać do rozwoju dziedziny robotyki i pojazdów bezzałogowych w przemyśle obronnym.

Prezentacja swoich najnowszych bezzałogowych pojazdów naziemnych (UGV) na targach Międzynarodowa Wystawa i Konferencja Obronna 2023 (IDEX)Dyrektor generalny Milrem Robotics, Kuldar Väärsi, zauważył, że „w ciągu dziesięciu lat firma Milrem Robotics ewoluowała od twórcy pojazdów do integratora systemów w dziedzinie robotyki”.

Väärsi dodał: „W ciągu najbliższych kilku lat rozszerzymy nasze portfolio produktów o nowe autonomiczne systemy naziemne i będziemy pracować nad załogowymi i bezzałogowymi rozwiązaniami zespołowymi”.

Tymczasem Niemcy, wiodąca gospodarka europejska, zobowiązały się do utworzenia specjalnego funduszu obronnego o wartości 100 miliardów euro i wysłania czołgów podstawowych Leopard 2 na Ukrainę.

Chociaż świadczy to o znaczącej zmianie nastawienia w stosunku do ich tradycyjnego pacyfizmu, w zasadzie wiele z tego jeszcze się nie zmaterializowało, a nawet nie zostało w ogóle wdrożone.

Polskie Wysiłki Obronne

Podobnie Polska znacznie rozszerzyła własne zobowiązania obronne w porównaniu z niewystarczającymi wysiłkami swoich zachodnich sąsiadów.

Raport makro GlobalData dotyczący Polski zauważa, że ​​Polska również poszła drogą ZEA. We wrześniu 2022 r. Polska i ZEA ogłosiły, że poprzez wspólną współpracę gospodarczą i inwestycyjną zacieśnią więzi dwustronne w różnych dziedzinach, zwłaszcza gospodarczej i handlowej.

Ponadto oba narody oświadczyły, że zwiększą możliwości wymiany handlowej i tworzenia projektów inwestycyjnych w sektorach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, ponieważ Polska jest drugim co do wielkości partnerem handlowym ZEA w Europie Wschodniej.

Ponadto Polska i Zjednoczone Emiraty Arabskie omówiły sposoby rozwijania i wymiany najlepszych doświadczeń i praktyk w celu poprawy efektywności i efektywności działania sektora energetycznego w obu krajach.

Polski rząd zwrócił się także do swoich firm zbrojeniowych na całym świecie. W styczniu 2023 roku osiągnięto porozumienie z południowokoreańską firmą zbrojeniową Hanwha, kiedy Wojsko Polskie zakupiło 180 czołgów podstawowych K2 Black Panther. Umowa obejmuje zakup 48 myśliwców i haubic FA-50.

READ  Podsumowanie: Oto, co krytycy sądzą o Redfall w Xbox Game Pass

Ta umowa odbiła się echem na rynku czołgów podstawowych, ponieważ pokazuje, jak kraje takie jak Polska straciły zaufanie do europejskiego rynku niemieckiego Leoparda 2A7, ponieważ niemiecki rząd niechętnie zaspokajał rosnący popyt.

Polska starała się być nieograniczona w swojej zdolności do mobilizacji w potencjalnym przyszłym konflikcie, podobnie jak reszta Europy Wschodniej, ponieważ opierała się na innych środkach z powodu bezczynności Zachodu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *