Connect with us

Nauka

„Wszyscy mamy do odegrania rolę” w zapewnieniu przetrwania i rozkwitu demokracji

Published

on

„Wszyscy mamy do odegrania rolę” w zapewnieniu przetrwania i rozkwitu demokracji

Dla większości studentów studiów licencjackich Johns Hopkins doświadczenie uniwersyteckie wypełnione jest długą listą nowości – w tym pierwszych wyborów, w których mogą głosować. Mając to na uwadze, w sobotę JHU zorganizowało trzeci doroczny Dzień Demokracji, oferując uczniom wprowadzenie do procesu demokratycznego i sposobów interakcji z nim.

Duża część tegorocznego programu skupiała się na kwestiach stojących przed demokracją, tematem przewodnim Prezydenta JHU Rona Danielsa powtórzył w jego wstępnych komentarzach.

Obraz kredyt: WILL KIRK / UNIWERSYTET JOHNSA HOPKINSA

„Demokracja liberalna… nie jest przedsięwzięciem samowykonującym się” – powiedział. „W historii wielokrotnie widzieliśmy, że można to wykoleić z powodu apatii i obojętności z jednej strony, a natywizmu i strachu z drugiej. Aby demokracja przetrwała i prosperowała, musi być stale poddawana ponownemu badaniu, ponownie zasilana energią i odnawiana przez prawników, historyków, filozofów, wybieranych urzędników i organizatorów. Przez naukowców i praktyków takich jak ci z naszego Instytut SNF Agora i ośrodek troski społecznej. Dla protestujących, którzy są w tej sali i poza nią… I, oczywiście, krytycznie, dla ludzi takich jak ty. Wszyscy mamy tę rolę do odegrania, pomagając liberalnej demokracji w osiągnięciu sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”.

Daniels podzielił się także osobistymi doświadczeniami swojej rodziny z demokracją i faszyzmem, wyjaśniając, jak jego żydowski ojciec wyemigrował z Polski do Kanady zaledwie sześć miesięcy przed inwazją Hitlera późnym latem 1939 r., ledwo uciekając przed Holokaustem.

„Podobnie jak wielu z Was bardzo troszczę się o zdrowie liberalnej demokracji” – powiedział Daniels. „Dzięki temu mój ojciec i jego bracia mogli budować życie mające sens i cel, wolne od widma faszyzmu. A jednak ich historia bardzo wyraźnie obnaża autokratyczne i nieliberalne napięcia, które nadal czają się nawet wśród liberałów o ugruntowanej pozycji. demokracje.”

Po swoich uwagach Daniels przedstawił prokuratora generalnego stanu Maryland Anthony’ego G. Browna, który wcześniej pełnił funkcję wicegubernatora stanu i kongresmana USA reprezentującego 4. Okręg Kongresowy stanu Maryland. Brown podkreślił, że demokracja zależy od czegoś więcej niż tylko indywidualnego uczestnictwa.

„Kamieniem węgielnym naszej demokracji jest włączenie społeczne” – powiedział Brown. „Jeśli nasza demokracja ma żyć zgodnie ze swoimi ideałami prawdziwej równości, wówczas nasza demokracja musi odzwierciedlać to, kim jesteśmy. Wymaga to nie tylko waszego udziału. Wymaga to, abyście witali i zapraszali, a nawet żądali włączenia innych”.

Uczestnicy wysłuchali także dyrektora SNF Agory Hahrie Han i członek wydziału Andy’ego Perrinaktórego badania koncentrują się na tym, czego ludzie potrzebują, aby praktykować obywatelstwo demokratyczne i w jaki sposób instytucje mogą promować takie zachowania.

Po przemówieniach inaugurujących dzień studenci rozeszli się, aby wziąć udział w bezpośrednich seminariach z wykładowcami SNF Agora i JHU. Każde seminarium skupiało się wokół „głównego problemu” współczesnej demokracji, jakim jest korupcja, kwestie edukacji i zagrożenie faszyzmem.

Trzy osoby siedzą na krzesłach na scenie i dyskutują.  Trzymają mikrofony.

Obraz kredyt: WILL KIRK / UNIWERSYTET JOHNSA HOPKINSA

Równolegle z tymi seminariami odbyła się pierwsza debata z okazji Dnia Demokracji, w której uczestniczyli profesorowie nauk politycznych Steve’a Telesa To jest Lestera Spence’a. Para debatowała, czy szkolnictwo wyższe powinno być bezpłatne, oferując studentom możliwość wysłuchania obu stron problemu.

Uczestniczący w debacie student pierwszego roku Michael Newbold uznał, że będzie to świetne uzupełnienie programu Dnia Demokracji.

„Osobiście nigdy nie widziałem czegoś takiego na taką skalę… w mojej szkole ani gdziekolwiek, gdziekolwiek byłem” – powiedział. „To ważne wydarzenie dla każdego, nawet jeśli niekoniecznie interesujesz się studiami nad demokracją”.

Zgodził się z tym student pierwszego roku Hussein Ismail, podkreślając, jak ważne jest, aby uniwersytety promowały otwarty dialog.

READ  Mundury Space Force udostępnione w mediach społecznościowych nie są prawdziwe

„Fakt, że [Johns Hopkins] prowadzi debaty w ogóle, są otwarte i dostępne, pozwala nam wzmacniać wolność słowa i wolność słowa” – powiedział. „Dzięki temu jesteśmy bardziej otwarci na nowe pomysły”.

Osoba ubrana w

Obraz kredyt: WILL KIRK / UNIWERSYTET JOHNSA HOPKINSA

Po seminariach i debatach Dzień Demokracji zakończył się Targami Zaangażowania Społecznego w Wyman Quad. Tutaj uczniowie mogli zarejestrować się do głosowania w swoich stanach za pomocą Głosy Hopkinsa. Na targach nie zabrakło także stoisk różnych lokalnych organizacji i grup studenckich, a także spotkania z obecnymi wykładowcami i stypendystami JHU i SNF Agora.

Targi Community Engagement Fair miały na celu pokazanie, w jaki sposób uczniowie mogą zaangażować się w demokrację podczas pobytu w Hopkins, powiedział. Katarzyna Pierredyrektor ds. komunikacji w SNF Agora.

„Demokracja jest nie tylko dla politologów” – powiedziała. „Jeśli są studenci, którzy przychodzą tutaj i myślą: «No cóż, zostanę muzykiem, artystą, naukowcem lub lekarzem, więc ta demokracja nie jest dla mnie», to jest nasza szansa na przedstawienie tej idei że istnieje wiele sposobów zaangażowania się w demokrację”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *