Najważniejsze wiadomości
World Vapers’ Alliance wzywa polskich polityków do wspierania wapowania
Globalna grupa zwolenników wapowania World Vapers’ Alliance rozpoczyna w Warszawie kampanię #BackVapingBeatSmoking, aby zwrócić uwagę polskich polityków
Zespół World Vapers’ Alliance przed Sejmem RP
Zespół World Vapers’ Alliance przed biurem PIS
WARSZAWA, Polska, paź. 13, 2022 (GLOBE NEWSWIRE) — Globalna grupa promująca vaping, World Vapers’ Alliance (WVA), uruchamia Kampania #BackVapingBeatSmoking w Warszawie, aby zachęcić polskich polityków do korzystania z redukcji szkód i e-papierosów. Jako część jej #BackVapingBeatPalenie WVA przekazała wiadomość przedstawicielom PIS, Platformy Obywatelskiej, że wapowanie może uratować milion istnień ludzkich w Polsce i 19 milionów istnień w Europie.
Zespół World Vapers’ Alliance przed Sejmem RP
Zespół World Vapers’ Alliance przed biurem PIS
WVA zaprezentowało swoje „Polityka dotycząca produktów parowychaby pokazać, jak należy leczyć wapowanie, aby w pełni wykorzystać swój potencjał w zakresie zdrowia publicznego. Ponadto WVA zaprezentowało instalację artystyczną w postaci spadającego domina, która została przeniesiona przez stolicę Polski, aby zwrócić uwagę na znaczenie redukcji szkód związanych z paleniem tytoniu.
„Tylko w Polsce ponad milion palaczy może potencjalnie przejść na waporyzację, ponieważ rząd dąży do redukcji szkód. Oznacza to, że przed chorobami związanymi z tytoniem można by uratować milion istnień, jeśli politycy przestaną zakazywać aromatów, podnosić podatki i obniżać poziom nikotyny w e-liquidach. Palenie tytoniu zabija każdego roku w Polsce ponad 70 000 osób i jeśli politycy nie zmienią podejścia do redukcji szkód, liczba ta będzie rosła”. powiedział Michael Landl, dyrektor WVA.
Partnerem World Vapers’ Alliance jest polska organizacja Law for People, która zajmuje się zagadnieniami praw obywatelskich oraz niebezpieczeństwami nadmiernej regulacji rynku towarów i usług.
„Łączymy siły z World Vapers’ Alliance, aby domagać się zmian od polskich polityków, ponieważ sytuacja redukcji szkód staje się bardzo niepokojąca dla konsumentów, firm i społeczeństwa obywatelskiego. Obecny rząd niedawno wprowadził podwyższone podatki od e-liquidów, nie zdając sobie sprawy z potencjalnych konsekwencji dla zdrowia publicznego. Chcemy, aby działania legislacyjne ingerujące w codzienne życie Polaków były poprzedzone wnikliwą analizą i szeroką debatą publiczną.” powiedziała Sara Lament-Hamodi, koordynatorka kampanii Prawo dla ludzi.
Polska instalacja jest częścią szerszej kampanii #BackVapingBeatSmokin, którą grupa uruchomiła w Strasburgu w zeszłym tygodniu. WVA zorganizowała protestacyjną instalację artystyczną przed Parlamentem Europejskim z przesłaniem „Nie upuszczaj 19 milionów istnień ludzkich”, aby zwrócić uwagę polityków UE na paneuropejską potrzebę redukcji szkód.
W nadchodzących tygodniach WVA będzie gościć podobne instalacje w Czechach, Włoszech, Portugalii i Belgii. Grupa prowadzi również ogólnoeuropejską Petycja Wzywa decydentów UE do uznania wapowania za mechanizm redukcji szkód związanych z paleniem tytoniu i powstrzymania się od nadmiernej regulacji najbardziej skutecznego narzędzia rzucania palenia w nadchodzącym przeglądzie unijnych przepisów dotyczących tytoniu. Petycja zostanie przesłana do Parlamentu Europejskiego w Brukseli w listopadzie.
„Na początku tego roku ponad 24 000 obywateli UE wypowiedziało się podczas publicznych konsultacji Komisji na temat przepisów dotyczących tytoniu, wzywając regulatorów, aby nie zabraniali wapowania. Instytucje publiczne muszą słuchać konsumentów. 5% dorosłej populacji w Polsce to vaperzy i nadszedł czas, aby ich głosy zostały wysłuchane!” dodano Landl.
Zdjęcia towarzyszące temu ogłoszeniu są dostępne na
https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/c46270c2-72b6-4c15-a884-8b0e8bd12cf6
https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/8faf32fd-7243-4665-a56f-4c0b2eebe512
CONTACT: Contact: Julia Kril World Vapers’ Alliance [email protected] +393311469836
„Zapalony odkrywca. Miłośnik piwa. Miłośnik bekonu. Fanatyk sieci. Przedsiębiorca. Pisarz”.