Connect with us

Gospodarka

Wojna na Ukrainie: Sześć głównych państw europejskich nie oferuje Ukrainie w lipcu nowych zobowiązań wojskowych

Published

on

Wojna na Ukrainie: Sześć głównych państw europejskich nie oferuje Ukrainie w lipcu nowych zobowiązań wojskowych
Według nowych danych w lipcu sześć największych krajów w Europie nie zaoferowało Ukrainie żadnych nowych dwustronnych zobowiązań wojskowych.

„Objawienie jest znakiem, że pomimo historycznych zmian w europejskiej polityce obronnej – gdy niegdyś niechętne kraje, takie jak Francja i Niemcy dostarczały broń na Ukrainę – pomoc wojskowa dla Ukrainy może słabnąć, podczas gdy Kijów rozpoczyna decydującą kontrofensywę” – czytamy w raporcie w Politico. .

„Nowe dane, które obejmują Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Hiszpanię, Włochy i Polskę, pochodzą z Instytutu Gospodarki Światowej w Kilonii, który utrzymywał śledzenie wsparcia dla Ukrainy przez całą wojnę… Niemcy były szczególnie surowe w stosunku do zarzutów, że powoli posuwa się naprzód, aby przeprowadzić szeroko reklamowaną wymianę czołgów z europejskimi sąsiadami, aby mogli następnie wysłać swoje czołgi z czasów sowieckich na Ukrainę. ” według raportu Politico.

Tymczasem premier Węgier Viktor Orban stwierdził, że śmiertelny konflikt na Ukrainie może „demonstracyjny” położyć kres hegemonii Zachodu na całym świecie.

W wywiadzie dla niemieckiego magazynu internetowego Tichys Insight opublikowanym w czwartek Orban powiedział, że spodziewa się, że Unia Europejska wyjdzie słabsza na arenie globalnej po zakończeniu walk na Ukrainie.

Węgierski przywódca twierdził, że Zachód nie jest w stanie wygrać konfliktu militarnie, a sankcje, które nałożył na Moskwę, nie zdestabilizowały Rosji. Co gorsza, środki karne w spektakularny sposób odbiły się na UE, powiedział.

Orban zauważył również, że „duża część świata” wyraźnie nie pozostaje w tyle za USA, jeśli chodzi o Ukrainę. Wskazał na „Chińczyków, Hindusów, Brazylijczyków, RPA, świat arabski, Afrykę” jako regiony, które nie wspierały zachodniej linii w konflikcie.

„Całkiem możliwe, że to ta wojna demonstracyjnie kładzie kres zachodniej dominacji” – powiedział Orban.

Z drugiej strony mocarstwa spoza UE już korzystają na sytuacji – powiedział, wskazując na Rosję, która „ma własne źródła energii”.

READ  32. Forum Ekonomiczne na rzecz promocji silniejszych stosunków gospodarczych między Turcją a Polską

Węgry przestrzegają unijnych sankcji wobec Rosji, ale od wybuchu konfliktu utrzymują neutralną postawę, nie uzbrajając żadnej ze stron ani nie wypowiadając ostrych wypowiedzi pod adresem Moskwy czy Kijowa.

Budapeszt zapewnia, że ​​nie może zagrażać bezpieczeństwu Węgier i nie zostanie wciągnięty w konflikt.

Ponadto Orbán i inni czołowi węgierscy urzędnicy wielokrotnie krytykowali niektóre sankcje UE, twierdząc, że szkodzą one UE bardziej niż Rosji.

Już w maju Węgry weszły w bezpośrednią konfrontację z przywództwem UE w związku z rosyjskim embargiem na ropę. Budapeszt wycofał swoje weto dopiero po sporządzeniu zwolnienia dla paliwa importowanego rurociągami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *