Connect with us

Zabawa

Według Carrie Rickey najlepsze filmy Festiwalu Filmowego w Filadelfii

Published

on

Według Carrie Rickey najlepsze filmy Festiwalu Filmowego w Filadelfii

19 października Festiwal Filmowy w Filadelfii rozpocznie swój 32. sezon satyrą literacką Fikcja amerykańska, historia walczącego pisarza granego przez Jeffreya Wrighta. Wydarzenie zakończy się 29 października wraz z dokumentacją Podstępnysylwetka byłego aktora walczącego z problemami, Sylvestra Stallone, autora i gwiazdy konkretnego serialu filmowego, którego akcja rozgrywa się w Filadelfii.

Na podstawie parodycznej powieści Percivala Everetta autorstwa debiutującego reżysera Corda Jeffersona i Issy Rae, z którą zagrała Fikcja amerykańska był ulubieńcem publiczności na Festiwalu Filmowym w Toronto. Tomasz Zinmys Podstępny budzi także oczekiwanie.

W międzyczasie na festiwalu zostanie wyświetlonych 90 dodatkowych filmów fabularnych i 26 filmów krótkometrażowych autorstwa lokalnych i międzynarodowych twórców.

Moje typy w ramach PFF dzielą się na trzy kategorie: filmy, które robią furorę na festiwalu, filmy wybrane przez krytyków i wyróżniające się filmy, które trzeba zobaczyć na festiwalu.

Ulubione festiwale

’Maestro’

Współautorem scenariusza, gwiazdą i reżyserią jest ziomek z Filadelfii, Bradley Cooper. maestro to zapierający dech w piersiach podwójny portret dyrygenta/kompozytora Leonarda Bernsteina i jego żony Felicii (Carey Mulligan) w żywym tempie. Ekstrawagancki muzyk jest queer, ale jego ukochana Felicia nie; a ich konflikt polega na tym, że są lata pięćdziesiąte i są zakochani. Linie są niemal bezbłędne. Czy to w nakładających się na siebie dialogach, przypominających szybkie duety, czy w operowych, pełnych emocji konfrontacjach, para jest dla siebie stworzona. Razem tworzą intymne partnerstwo, które jak większość małżeństw wymaga poświęceń. (Pokaz 21 października)

„Zielona granica”

Zielona granica Akcja rozgrywa się w 2021 roku w zielonym lesie oddzielającym Polskę od Białorusi. Dyrektor Agnieszka Holland (Europa, Europa) opowiada historię kryzysu uchodźczego z czterech nakładających się perspektyw.

Kiedy członkowie syryjskiej rodziny uciekającej przed ISIS wysiadają na ląd w Mińsku, aby przekroczyć polską granicę, nie mają pojęcia, że ​​Białoruś prowadzi chorą grę. Białoruś nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale zachęca uchodźców do emigracji i przedostawania się do Polski, co oznacza, że ​​uchodźcy stają się beznadziejnymi ludzkimi lotkami rzucanymi tam i z powrotem przez granicę. W swoim odważnym i niezwykłym dramacie Holland na różne sposoby przygląda się swojej trudnej sytuacji z perspektywy uchodźców, funkcjonariuszy straży granicznej, psychologa i działaczy humanitarnych. Ukryty pogląd jest taki, że nacjonalizm jest wrogiem humanizmu. (Pokaz 22 i 23 października)

READ  Historyk o prawicowo-ekstremistycznej przeszłości rezygnuje w Polsce

„Smak rzeczy”

Nowy film urodzonego w Wietnamie Trana Anh Hunga (Zapach zielonej papai) ma także sugestywnie zmysłowy tytuł, Smak rzeczy. Akcja rozgrywa się we Francji końca XIX wieku i jest kandydatem tego kraju do Oscara za film zagraniczny.

W tej historii o kulinarnej i romantycznej miłości dawni prawdziwi partnerzy Bruno Magimel grają słynnego szefa kuchni, a Juliette Binoche – kucharkę, która interpretuje jego pomysłowe przepisy. Film rozpoczyna się od zebrania składników obiadu i przygotowania pozornie odbywającego się w czasie rzeczywistym.

W synestezji smaków, zapachów i kolorów w słodko-gorzkiej słodyczy, niczym najlepsza czekolada, czuć napięcie i całkowite przeciążenie sensoryczne. (Pokaz 22 i 24 października)

Wskazówki krytyków

„Rustin”

Biografia Bayarda Rustina, urodzonego w West Chester w Pensylwanii działacza społecznego i doradcy księdza dr. Martin Luther King Jr., urodzony w Filadelfii aktor i aktywista Colman Domingo, wciela się w architekta Marszu na Waszyngton w 1963 roku. (Pokaz 23 października)

„Porwany”

Relacja włoskiego filmowca Marco Bellocchio z afery Mortary, przypadku żydowskiego chłopca z 1858 roku w Bolonii, który został odebrany rodzinie przez księży katolickich, ochrzczony i wysłany do Watykanu, gdzie wbrew woli rodziców miał się tam wychowywać. (Pokaz 27 i 29 października)

„oparzenie solą”

Satyryczne zamierzenia debiutanckiego filmu reżysera Emeralda Fennella pt. Obiecująca młoda kobietaByli to drapieżni mężczyźni. Celem jej drugiego filmu fabularnego są drapieżni arystokraci, którzy przyjmują nowego przyjaciela jej syna – stypendystę Oksfordu. (Pokaz 27 października)

I na koniec absolutna konieczność

’podstępny’

Niestety, Sylvester Stallone ma ich kilka. „Do diabła, tak!” – zastanawia się na początku tej niezwykle szczerej, czasem wyznaniowej relacji ze swojego życia i filmów. „Żal inspiruje mnie do przezwyciężenia żalu” – wyjaśnia z klarowną elokwencją, która uczyniła go gwiazdą. Jego rodzice byli „nieprzewidywalni” – w uprzejmy sposób można powiedzieć, że byli kapryśni lub nieobecni. Jest na tyle świadomy, że zdaje sobie sprawę, że sława zapewniła mu miłość fanów, której nie zaznał w dzieciństwie, a pracoholizm uczynił go nieobecnym ojcem.

READ  Przekonany CEO Cineworld: „Byliśmy drugą co do wielkości siecią kin na świecie

W trakcie tego przyjaznego filmu dokumentalnego z wywiadami z bratem Frankiem, jego Panowie z Flatbush Jego współpracownik Henry Winkler Skalisty Stallone rozmawia z gwiazdą Talią Shire i dziennikarzem Wesleyem Morrisem o swoich planach poradzenia sobie z tym szczególnym żalem. (Pokaz 29 października).

Harmonogram 32. Festiwalu Filmowego w Filadelfii jest tutaj https://filmadelphia.org/program/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *