technologia
Warner Bros jest atakowany za opatentowanie systemu Nemesis
System Nemesis stworzony przez tytuły Warner Bros. Śródziemie: Cień Mordoru a jego kontynuacja to funkcja, której społeczność graczy zawsze chciała, aby inni programiści używali jej od momentu jej powstania w 2014 roku. Jednak nigdy nie wydarzyło się to w ciągu siedmiu lat, ponieważ wydawca faktycznie opatentował omawianego mechanika. Wiadomość o tym została ujawniona w zeszłym tygodniu, ale po kilku nieudanych próbach Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA utrzyma patent ważny od 23 lutego 2021 roku. Warner Bros. może go przechowywać do 2035 roku.
Patent obejmuje: „Postacie Nemezis, Forty Nemezis, Wendety społecznościowe i Towarzysze w grach komputerowych”. W rzeczywistości inny programista nie może skopiować systemu Nemesis na podobieństwo. Można to obejść, tworząc własną wersję funkcji i dodając do niej własne wyrażenia i terminy – koło dialogowe w Efekt masowy jest znanym przykładem. BioWare jest właścicielem patentu na specyficzny poziom dialogów w grze RPG, ale to nie powstrzymało gier od korzystania z rozgałęzionych opcji dialogowych. Chodzi o to, jak to zaprezentujesz. Jednak działania podjęte przez Warner Bros w celu opatentowania mechaniki nie stanowią jeszcze szczególnie pozytywnego precedensu.
John Wick Hex i Tom Twórca Mike Bithell poszedł na Twittera, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temati powiedział: „To jest naprawdę obrzydliwe, szczególnie dla franczyzy, która zbudowała swój genialny system Nemesis na kilku mechanikach zaczerpniętych z innych gier. Jak wszystkie gry. Ponieważ tak działa kultura i kreatywność. Bądź lepszym sąsiadem, WB”. Tymczasem pracownicy Sony Santa Monica Alanah Pearce podzieliła się swoimi przemyśleniami w zamieszczonym powyżej filmie. Ogólna społeczność graczy również nie była zbyt przychylna promocjom Warner Bros. Niektórzy obawiają się, że opatentowanie rozgrywki może stworzyć niepokojący trend dla innych firm.
Istnieją sposoby na obejście patentów, ale jeśli tak duża blokada dróg już blokuje niektóre z twoich ścieżek, może to zniechęcić mniejsze zespoły niezależne nawet do prób stworzenia czegoś własnego. Jak na to reagujesz? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”