Nauka
W tym roku w siedzibie MacPaw zostanie otwarta nowa wystawa stała z 323 najbardziej kultowymi produktami Apple
Nie ma wątpliwości, że Apple to firma, która woli patrzeć w przyszłość niż wstecz. Pomimo swoich bardzo interesujących historii i historii, Apple nigdy nie wykazało żadnego zainteresowania udostępnieniem nawet wirtualnego muzeum swoich wielu osiągnięć na przestrzeni lat.
W rzeczywistości jedyny raz, gdy dyrektor Apple wspominał o przeszłości, był na cześć zmarłego i legendarnego współzałożyciela firmy Steve Jobs, w której CEO Tim Cook regularnie celebruje swojego byłego szefa i mentora.
Chociaż nie ma wątpliwości, że hołdy dla Steve’a Jobsa należą do zupełnie innej kategorii niż historia produktów Apple, fakt, że tak wiele wspomnień Apple – od starych komputerów po tenisówki Apple – jest bardzo poszukiwane, sugeruje, że wielu fanów Apple by to zrobiło. uwielbiam, gdyby firma przedstawiła swoją fascynującą przeszłość.
Na szczęście, podczas gdy Apple milczy w tych kwestiach, istnieją inne grupy entuzjastów Apple, którzy są bardziej niż chętni, aby wypełnić tę lukę, a teraz programista MacPaw ogłosił, że w najbliższych miesiącach w Kijowie na Ukrainie zostanie otwarte nowe muzeum Apple. .
MacPaw opublikował wiadomość dzisiaj aby uczcić Międzynarodowy Dzień Muzeów, podkreślając, że Europa Wschodnia ma tętniącą życiem społeczność fanów i kolekcjonerów jej produktów Apple. Na jednej z nielicznych dużych wystaw produktów Apple, które wcześniej były otwarte dla publiczności w Pradze, na początku tego roku skradziono wiele przedmiotów.
Nowe Muzeum Apple jest właściwie konsekwencją mniejsza kolekcja, którą MacPaw otworzył prywatnie w swoich biurach w 2017 roku, zawierający kilka produktów uzyskanych od Tekserve w Nowym Jorku. Jednak firma deweloperska niedawno zakupiła ekskluzywną kolekcję dodatkowych produktów Apple od prywatnego kolekcjonera w Polsce, w sumie do 323 produktów Apple, które wkrótce zostaną zaprezentowane publiczności w siedzibie MacPaw.
Niektóre z najbardziej godnych uwagi przedmiotów, które zostaną zaprezentowane w Muzeum MacPaw Apple, obejmują:
- Oryginalny Macintosh 128k, podpisany przez Steve’a Wozniaka.
- Pierwszy „przenośny” (lub „płatny”) komputer Apple, Mac Portable. Ważący 15,75 funta, zawiera również podpisy całego zespołu oryginalnych programistów.
- O legendarna dwudziesta rocznica Macintosha. Pierwotnie sprzedawany za 7499 USD w 1997 r. I dostarczany klientom limuzynami przez pracowników Apple, którzy pomagali również przy instalacji i konfiguracji.
- IBook Clamshell, który był pierwszym komputerem konsumenckim oferującym łączność Wi-Fi, dzięki nowym kartom sieciowym Apple AirPort.
Nowa stała ekspozycja będzie zawierała wiele innych klasycznych i czcigodnych produktów ze złotego wieku technologii i zostanie zlokalizowana w MacPaw Space, nowym projekcie firmy, która planuje stworzyć platformę dla kreatywnych ludzi do wymiany pomysłów i korzystania ze wsparcia współpracowników, którzy pomogą urzeczywistnić ich wizje.
Oprócz Apple Museum, które ma być inspiracją dla całego nowego pokolenia projektantów i entuzjastów technologii, MacPaw Space będzie miejscem spotkań, wykładów, warsztatów i innych podobnych działań.
Ponieważ nie każdy fan Apple może sobie pozwolić na pielgrzymkę na Ukrainę tylko po to, aby zobaczyć kolekcję historii produktów Apple, MacPaw planuje również stworzenie wersji „cyfrowej” wystawy, nie tylko jako reprodukcji fizycznej trasy koncertowej, ale „Kompletne rozwiązanie online”.
MacPaw to ukraińska firma programistyczna najbardziej znana z aplikacji na komputery Mac, takich jak CleanMyMac, Setapp, Gemini i ClearVPN. Ma ponad 30 milionów użytkowników na całym świecie w całej swojej rodzinie produktów, co, jak podkreśla, oznacza, że jeden na pięć komputerów Mac ma co najmniej jedną aplikację stworzoną przez MacPaw.
Oczekuje się, że MacPaw Space zostanie otwarte jeszcze w tym roku. Firma nie podała jeszcze konkretnej daty. Oczekuje się, że cyfrowy format wystawy zostanie uruchomiony w tym samym czasie, w którym wystawa będzie dostępna dla zwiedzających.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”