Connect with us

Zabawa

W listopadzie Poznań będzie gospodarzem Festiwalu Filmów Brytyjskich

Published

on

W listopadzie Poznań będzie gospodarzem Festiwalu Filmów Brytyjskich

Festiwal jest oczekuje się, że nastąpi fRzym 13 listopada Do 17.

Pomysłodawczyni pomysłu Dorota Reksińska z miejskiego kina Muza stwierdziła, że ​​festiwal będzie prezentował kultury Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, skupiając się na różnorodności tych regionów oraz „kontekście kolonialnym i -kraje kolonialne”. .

Reksińska podkreślił „ogromny potencjał” tego, co co roku na stałe wpisze się w kulturalny kalendarz Poznania, ponad 500-tysięcznego miasta w środkowo-zachodniej Polsce.

Potencjał ten wynika nie tylko z niezwykłych osiągnięć historycznych kina brytyjskiego, ale także z jego niezwykle ciekawego rozwoju w ostatnich latach” – powiedział Reksińska.

„Wielka Brytania kina”

Powiedziała, że ​​festiwal zatytułowany „Wielka Brytania kina” był kompleksowym świętem kultury brytyjskiej, wykraczającym daleko poza kino.

„O 17:00 będzie podwieczorek, przed kinem będzie czerwona budka telefoniczna i piętrowy autobus, przeboje Monty Pythona i Beatlesów, Harry’ego Pottera, Jasia Fasoli, Misia Paddingtona, Jamesa Bonda i wiele innych” – powiedziała. państwowa agencja informacyjna PAP.

Jednym z najważniejszych wydarzeń Brytyjskiego Festiwalu Filmowego jest retrospektywa Alfreda Hitchcocka z okazji 125. urodzin reżysera. Obejmuje pokaz jego niemego filmu Podnajemcy z muzyką na żywo.

Kolejna retrospektywa skupia się na uznanej szkockiej reżyserce Lynne Ramsay. Jako gość specjalny wydarzenia zaprezentuje przekrój swojej twórczości, obejmującej popularne filmy, takie jak m.in Musimy porozmawiać o Kevinie I Tak naprawdę nigdy cię tu nie było oraz jej mniej znane wcześniejsze filmy fabularne i dokumentalne.

W ramach festiwalu „Najpierw rzeczy najważniejsze” m.in Ostatnie pływanieza który Sasha Nathwani otrzymała najwyższą nagrodę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Natomiast sekcja Mind the Gap skupia się na filmach socrealistycznych z Alanem Clarke’em w roli głównej Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii i Stephena Frearsa Moja piękna pralniaa sekcja „Piąta” poświęcona jest filmom ożywiającym atmosferę dawnego Imperium Brytyjskiego.

READ  Arlene Lighthall: Nowe połączenia ze starym lądem, część I.

(mk/gs)


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *