Connect with us

Nauka

W 2021 r. doroczne Targi Nauki Szkoły Głównej w Polsce będą miały charakter wirtualny

Published

on

W 2021 r. doroczne Targi Nauki Szkoły Głównej w Polsce będą miały charakter wirtualny

POLSKA — Tegoroczne Targi Nauki Centralnego Okręgu Szkolnego w Polsce nie przypominały żadnego z 32 poprzednich targów nauki organizowanych przez okręg.

Pięćdziesięciu uczniów z klas 7–11 utworzyło Witryny Google na potrzeby swoich projektów za pomocą prezentacji wideo, a 24 jurorów z trzech kontynentów zarejestrowało się, aby ocenić projekty online. Studenci, którzy zrealizowali niektóre z najlepszych projektów, przeprowadzili także wirtualne prezentacje przed panelem złożonym z pięciu sędziów.

„Wszystko poszło dobrze” – powiedział nauczyciel przedmiotów ścisłych Kevin Ford, który koordynował targi wraz z nauczycielką przedmiotów ścisłych Jessicą Meyer. „To inne doświadczenie dla dzieci, nauczycieli i sędziów”.

Zwycięzcy 33. corocznych targów nauki w Polsce zostaną ogłoszeni w tym tygodniu podczas wirtualnej prezentacji. Zostaną przyznane trofea i nagrody o wartości ponad 3000 R$. Studenci, którzy zdobędą nagrody, będą uprawnieni do wzięcia udziału w Regionalnych Targach Naukowych Utica College.

Na tegorocznych Targach Nauki jurorzy otrzymali linki do internetowych prezentacji studentów i mieli około 10 dni na zapoznanie się z przydzieloną grupą projektów.

W środę, 10 marca, panel pięciu sędziów, w tym polska absolwentka Colleen Hagan, koordynatorka opieki w Tenderrose Dementia Care w Kalifornii i Derek Bush, asystent lekarza w Mohawk Valley Health System, przeprowadził wirtualne wywiady z niektórymi uczestnikami targów naukowych. Wormer, hrabstwa Oneida-Madison-Herkimer, koordynator Instytutu Rady Szkolnej ds. szkoleń dla radnych; Dale Meszler, główny inżynier w 260 Structural Engineering; oraz Alexander Meszler, profesor nadzwyczajny muzyki w Mohawk Valley Community College byli pozostałymi sędziami panelu.

Ósmoklasistka Maddison Haver opowiedziała im o swoim projekcie, w ramach którego porównano korzenie palowe i korzenie włókniste poprzez polewanie wodą próbek każdego rodzaju korzeni zebranych z gleby.

„Celem było sprawdzenie, który rodzaj korzeni ma największy wpływ na erozję” – powiedziała.

READ  Tworzący się bohaterowie: młodzież, która zabłysnęła na Mistrzostwach Świata FIFA

Student drugiego roku Gavin Krauciunas przeprowadził eksperyment, używając filtrów do wytworzenia czerwonych, niebieskich, bursztynowych i białych błysków aparatu i sprawdził, które z nich potrzebują więcej czasu, aby ludzkie oczy reagowały. Dodał, że niebieskie światło, które ma najkrótszą długość fali, potrzebuje więcej czasu na dostosowanie się.

W ramach projektu Freshmana Franka Sudakowa zmierzono ilość elektrolitów w Gatorade, Bodyarmor, Bolt 24, soku pomarańczowym i wodzie z kranu. Bodyarmor miał nie tylko najwięcej elektrolitów, ale także najlepszy smak – stwierdził.

Studentka drugiego roku Shelbi Hagues pokazała sędziom zdjęcia ze swojego eksperymentu polegającego na testowaniu wielu blenderów, aby sprawdzić, który z nich miksuje najgładsze koktajle. Przetestowała blendery z płynami i ciasteczkami.

Studentka drugiego roku Sarah Zuchowski poinstruowała sędziów w swoim projekcie, aby przetestowali, która kapsułka żelowa, tabletka niepowlekana czy tabletka powlekana acetaminofenu rozpuszcza się szybciej w kwasie solnym. Kapsułka żelowa zwyciężyła.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *