Nauka
Volkswagen wspiera program MAB UNESCO na rzecz Rezerwatów Biosfery
Współpraca z Programem UNESCO Człowiek i Biosfera (MAB) obejmuje projekty związane z ochroną przyrody, zrównoważonym rozwojem i ochroną klimatu w europejskich rezerwatach biosfery. Z darowizny Grupy Volkswagena skorzystają Rezerwaty Biosfery Schaalsee w Niemczech, Puszcza Kampinoska w Polsce oraz Bardenas Reales, La Rioja i Ordesa Viñamala w Hiszpanii. Wybrane projekty będą koncentrować się na zrównoważonej mobilności, edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, ochronie bioróżnorodności i poprawie lokalnego zaopatrzenia w wodę.
Porozumienie zostało pomyślnie osiągnięte dzięki wsparciu Niemieckiego Komitetu ds. UNESCO.
Tłem dla darowizn jest umowa pomiędzy Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) a Volkswagen AG w ramach walki z kryzysem diesla. EBI udzielił Volkswagenowi w 2009 roku kredytu promocyjnego, który został w całości spłacony w lutym 2014 roku. Obejmował on m.in. środki na rozwój silników wysokoprężnych. W umowie z grudnia 2018 r. Volkswagen AG dobrowolnie zgodził się z EBI wydać łącznie 10 mln euro na projekty środowiskowe w ramach zobowiązania do zrównoważonego rozwoju, z czego 10 mln euro trafi do rezerwatów biosfery.
Z okazji 50-lecia programu UNESCO MAB zacieśnia się współpracę z sektorem prywatnym. Volkswagen współpracuje teraz z firmami takimi jak Abertis i LVMH, aby współpracować z Programem w szeregu zrównoważonych projektów na całym świecie.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”