Najważniejsze wiadomości
VALR otrzymuje zgodę organów regulacyjnych w Polsce w związku z dużym impulsem do globalnej ekspansji
VALR, największa giełda kryptowalut w Republice Południowej Afryki, otrzymała licencję w Polsce w związku z dążeniami firmy do szerszej globalnej ekspansji. Mówi się, że najnowsze wysiłki firmy po otrzymaniu licencji od organów nadzoru finansowego w Republice Południowej Afryki, a teraz planuje przejąć wiodące giełdy kryptowalut Reutera.
Plan ekspansji VALR zakłada, że firma będzie ukierunkowana na rynki regulowane w Afryce, Europie i innych krajach. Decyzja firmy o uzyskaniu licencji w Polsce jest częścią planów pozyskiwania większej liczby użytkowników w miarę rozwoju.
Obecnie około 75% firm to użytkownicy z Republiki Południowej Afryki, a reszta pochodzi z rynków zagranicznych w miarę poszerzania swoich usług.
„Założona w 2018 roku firma VALR oferuje transakcje kasowe, transakcje z depozytem zabezpieczającym, kontrakty perpetual futures i produkty stakingowe swoim ponad 600 000 klientom detalicznym i ponad 1000 klientom instytucjonalnym w Republice Południowej Afryki i na całym świecie.
VALR ma na celu globalną ekspansję
Farzam Ehsani, dyrektor generalny VALR, wyjaśnił plany firmy na przyszłość. Oprócz Polski VALR otrzymał wstępne zezwolenie od Urzędu Regulacji Aktywów Wirtualnych (VARA) w Dubaju, obejmujące dalsze kroki na Mauritiusie.
W Afryce możliwymi przyszłymi kierunkami działalności firmy są Ghana, Kenia, Nigeria i Egipt. Plany VALR dla Nigerii zostały zawieszone ze względu na politykę kryptograficzną hrabstwa. W tym roku Nigeria zmieniła swoje stanowisko w sprawie kryptowalut po twierdzeniach, że działalność wiodących giełd aktywów cyfrowych ma wpływ na lokalną walutę.
Doprowadziło to do zakazu telekomunikacyjnego dla kilku giełd kryptowalut, w tym Binance oraz aresztowanie dwóch dyrektorów firmy.
Zgoda Republiki Południowej Afryki pobudza ekspansję
W zeszłym miesiącu Komisja ds. Postępowania w Sektorze Finansowym (FSCA) zatwierdziło 16 licencji, co zwiększa łączną liczbę licencjonowanych firm kryptograficznych do 75. Posunięcie to tworzy środowisko regulacyjne dla wszystkich interesariuszy, które umożliwia rozwój rynku.
Po uzyskaniu zgody w Afryce firmy kryptograficzne chcą teraz rozszerzyć działalność na globalnych graczy i wzmocnić partnerstwa regionalne i międzynarodowe.
„Celem jest możliwość oferowania produktów i usług rosnącej publiczności na całym świecie. Naszym zamiarem jest stać się graczem globalnym, ponieważ nie zadowala nas bycie największym w Afryce”.
Przeczytaj także: Bitcoin stoi w obliczu wypływu 182 milionów dolarów w obliczu spadającego popytu na ETF: Bloomberg
„Zapalony odkrywca. Miłośnik piwa. Miłośnik bekonu. Fanatyk sieci. Przedsiębiorca. Pisarz”.