Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ustawodawcy proszą Austina o przyspieszenie sprzedaży Abramsa do Polski

Published

on

Ustawodawcy proszą Austina o przyspieszenie sprzedaży Abramsa do Polski

Poprawka: Ta historia pierwotnie była błędna, gdy General Dynamics spodziewa się, że umowa zostanie zamknięta. Zostało to poprawione.

WASZYNGTON ― W poniedziałek najważniejsi republikanie naciskali na przyspieszenie propozycji Waszyngtonu sprzedaż 250 czołgów M1A2 Abrams SEPv3 sojusznikowi NATO Polskaktóry trwa od zeszłego lata w świetle narastającego kryzysu z Rosją.

Ranking członków Komisji Wojskowej Izby Reprezentantów, Rep. Mike RogersR-Ala. i Komitet Wywiadu Izby Reprezentantów, Rep. Mike TurnerR-Ohio, wraz z przedstawicielką Lisą McClain z R-Mich., argumentują, że przyspieszenie sprzedaży „zwłaszcza, że ​​Rosja gromadzi siły wokół Ukrainy, wyśle ​​ważne przesłanie zarówno do NATO, jak i Kremla”.

„Ponadto pomoc w wyposażeniu Polski w czołg M1A2 służyłaby wyparciu sprzętu z czasów sowieckich w polskiej strukturze sił, a tym samym zwiększeniu interoperacyjności z siłami USA i NATO, przy jednoczesnym wzmocnieniu amerykańskiej bazy przemysłowej” .

Polscy urzędnicy poinformowali, że pierwszą dostawę czołgów spodziewają się w 2022 roku, a producent Abrams Dynamika ogólna, z Reston w stanie Wirginia, powiedział, że zawarcie umowy może potrwać dwa lata. Po spotkaniu z Austinem w październiku polski minister obrony Mariusz Błaszczak powiedział, że Austin uważa, że ​​„wyposażenie polskiej armii w czołgi Abrams jest absolutnie uzasadnione, ponieważ buduje interoperacyjność między siłami amerykańskimi i polskimi”.

„Wszystko wskazuje na to, że pierwsze czołgi Abrams trafią do Wojska Polskiego w przyszłym roku” – mówił wówczas Błaszczak.

Agencja Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa nie powiadomiła jeszcze Kongresu o zatwierdzeniu sprzedaży.

Polska, której brygady są obecnie wyposażone w czołgi Leopard 2A4 i Leopard 2A5, stara się zastąpić zaprojektowane przez ZSRR czołgi T-72 i PT-91, aby przeciwdziałać najnowocześniejszym rosyjskim czołgom T-14 Armata.

Amerykańskie F-16 udają się do Polski, by wzmocnić misję policji powietrznej NATO

List pojawia się, gdy rośnie napięcie między Rosją a Zachodem w związku z obawami, jakie Moskwa planuje zaatakować Ukrainę, a NATO przedstawia potencjalne rozmieszczenie wojsk i statków.

READ  Warszawa przejmuje grunty wybudowane przez Rosję, by przekazać Ukrainie

Rosja zgromadziła około 100 000 żołnierzy w pobliżu granicy z Ukrainą, domagając się obietnicy NATO, że nigdy nie pozwoli Ukrainie na przyłączenie się i że inne działania, takie jak stacjonowanie wojsk sojuszniczych w krajach byłego bloku sowieckiego, zostaną skrócone. Niektóre z nich, jak każde zobowiązanie do trwałego wykluczenia Ukrainy, nie są starte dla NATO — tworzenie pozornie nierozwiązywalnego impasu, wielu strach może zakończyć się tylko wojną.

Prezydent Joe Biden powiedział w zeszłym tygodniu, że Stany Zjednoczone, w świetle zobowiązań NATO w zakresie wzajemnej obrony, zwiększą swoją obecność wojsk we wschodnich państwach członkowskich NATO, takich jak Polska i Rumunia, jeśli Rosja wyśle ​​więcej sił na Ukrainę.

Stacie Pettyjohn, dyrektor programu obronnego w Center for a New American Security, powiedziała, że ​​jest mało prawdopodobne, aby sprzedaż czołgów mogła zostać przyspieszona na czas, aby powstrzymać rosyjską inwazję na Ukrainę, ale zapewnienie Polsce czołgów ma sens strategiczny, aby wzmocnić obronę NATO W północnej.

W czasie konfliktu jest mało prawdopodobne, aby Polska rozmieściła swoje ciężkie siły na Ukrainie lub Białorusi, ale poprawa zdolności Polski do samoobrony mogłaby osłabić potencjalną drogę ataku dla Rosji. A te zwrotne, chronione siły miałyby większe szanse na przeciwstawienie się rosyjskiej artylerii.

„Jeśli myślą o obronie swojego kraju i przez kraje bałtyckie, możliwość manewrowania i posiadanie ciężkich sił do wstawienia się między rosyjskimi, spowolniłoby [the Russian forces] w dół, a następnie niech NATO wprowadzi swoje siły powietrzne, aby rozpocząć ich atakowanie” – powiedział Pettyjohn.

Jen Judson przyczyniła się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *