Nauka
Twoje pomysły potrzebne do rozwiązania rzeczywistych problemów
Departament Sił Powietrznych ponownie składa propozycje nowych inteligentnych schematów i inteligentnych urządzeń w ramach corocznego konkursu Spark Tank.
Lotnicy i opiekunowie wszystkich patentów mają czas do 4 września na przedstawienie swoich „najlepszych pomysłów na ulepszenie możliwości wydziału”. Finaliści będą mieli okazję zaprezentować swoje propozycje panelowi złożonemu z liderów działów wyższego szczebla i osobistości z branży.
„Spark Tank zapewnia dostępną publicznie platformę do prezentacji innowacyjnych pomysłów na całym świecie. [Department of Air Force]”- powiedział Aaron Beebe, kierownik projektu Spark Tank w AFWERX, programie akceleracji technologii Sił Powietrznych. „To są realne problemy, z którymi borykają się na co dzień ci, którzy starają się wykonywać swoją pracę i wypełniać swoją misję. Prosimy ich, aby pomogli nam rozwiązać je poprzez bardziej usprawnione podejście.
Pilotowana w 2017 roku imitacja działu „Shark Tank” była częścią szerszej kampanii mającej na celu przyspieszenie i uczynienie procesu odkrywania i rozwijania nowych technologii bardziej przystępnym cenowo. AFWERX wydany w tym samym roku, mając nadzieję na zmniejszenie barier między biznesmenami a zespołami zaopatrzeniowymi Sił Powietrznych. Poszczególne placówki zaczęły organizować własne konkursy na innowacje.
W ciągu siedmiu lat swojego istnienia Spark Tank, oferujący pełen zakres usług, wprowadził wiele przełomowych innowacji, począwszy od akademików i podstawowych sklepów, aż po najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie zaopatrzenia.
Ubiegłoroczni zwycięzcy, starszy sierż. Sarah Hubert i Tech. Sierżant Raymond Zgoda z bazy lotniczej Yokota w Japonii wpadł na pomysł wykorzystania radaru penetrującego ziemię i okularów rzeczywistości rozszerzonej do dokładnego mapowania podziemnych rur, przewodów i linii światłowodowych w bazach wojskowych, zapobiegając przypadkowym uszkodzeniom spowodowanym budową, a także skanować pod kątem uszkodzeń.
Wśród jurorów, którzy wybrali zwycięskie urządzenie, znaleźli się szef sztabu Sił Powietrznych CQ Brown, szef operacji kosmicznych generał B. Chance Saltzman, dyrektor NBA i założyciel skupionego na technologii banku komercyjnego Global Silicon Valley.
W kolejnej edycji wydarzenia w 2024 r. uczestnicy zostaną połączeni z konsultantami, którzy pomogą w realizacji ich pomysłów.
Jaime Moore-Carrillo jest redaktorem naczelnym „Military Times” i „Defence News”. Pochodzący z Bostonu Jaime studiował stosunki międzynarodowe, historię i język arabski na Uniwersytecie Georgetown, gdzie pełnił funkcję starszego redaktora szkolnej gazety prowadzonej przez studentów „The Hoya”.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”