Nauka
Tony Daley Exclusive: Zakradnij się do willi, śmiej się z „Psycho” i dlaczego fryzura Jacka Grealisha jest ważna
To kliknięcia krzeseł w Villa Park, gdy kibice stanęli na Trinity Road i starych trybunach Witton Lane, zasygnalizowały, że Tony Daley jest w posiadaniu piłki.
Obecnie to Jack Grealish stawia fanów Aston Villi na nogi, inspirując przy tym falę podszywania się pod fryzury, ale 31 lat temu to Daley, miejscowy chłopak z fryzurą pasującą do jego oszałamiającej pracy nóg.
Obecni w sobotę marca 1990 roku nigdy nie zapomną ulubionego gola Daleya w jego karierze przeciwko Luton Town, tak jak twórca transparentu z napisem „Luton Stop The Daley Delivery” bez wątpienia będzie pamiętał, jak jego ostrzeżenie zostało rozdarte przez The King of Speed Od willi.
To pomogło mu wygrać swój pierwszy występ w reprezentacji Anglii przeciwko Polsce na Wembley, nieco ponad rok później – pod dowództwem jego byłego trenera Villi Grahama Taylora – i zapewnić sobie miejsce w drużynie na mistrzostwa Europy w 1992 r. Grealish nie pozwolił na kontuzję. od dołączenia do zespołu Garetha Southgate na jutrzejszą nocną wizytę w Polsce, ale 25-latek ma nadzieję, że uda mu się dokończyć ścieżkę, którą już przeszedł Daley, od kibica Holte End do bohatera Holte End i reprezentować swój kraj w wielkim turnieju.
Daley, obecnie 53-letni i mieszkający w Sutton Coldfield, obserwował, jak Villa została mistrzem Holte End First Division w 1981 roku, nie zawsze płacąc za wejście, a nawet pojechał autobusem ze swojego rodzinnego domu w dzielnicy Newton w Aston na mecze, kiedy zaczął grać w swoim klubie z dzieciństwa w wieku 17 lat, cztery lata później.
„Jeździłem autobusem numer siedem” – mówi Daley. „Pamiętam, jak zrobiłem to na mecz z Liverpoolem, nocny mecz. Miałem swoje buty i wszystko, ale oczywiście nikt mnie wtedy nie rozpoznał, absolutnie nie.
„Autobus podrzucił mnie w pobliże Trinity Road, więc to było dwie lub trzy minuty spacerem do Villa Park. Grałem przez około sześć lub siedem miesięcy w Newtown, zanim kupiłem mały dom w Walmey w Sutton Coldfield. „
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”