Connect with us

Nauka

Ten dzień w historii – 19 lutego

Published

on

Ten dzień w historii – 19 lutego

– Reklama –

Ten dzień w historii to codzienna dawka ciekawostek DUE dla wszystkich fanów historii. Więc usiądź wygodnie i ciesz się wszystkimi fascynującymi rzeczami, które wydarzyły się dzisiaj!

Ludzie są uwięzieni w historii, a historia jest uwięziona w ludziach, dlatego każdy dzień miał znaczący wpływ na słabości historii. A teraz obejrzyjmy „Ten dzień w historii – 19 lutego”.

1473: rodzi się polski astronom Kopernik

Mikołaj Kopernik, ojciec współczesnej astronomii, urodził się w Toruniu. Był pierwszym współczesnym europejskim naukowcem, który zaproponował, że Ziemia i inne planety krążą wokół Słońca. Jego pomysły zostały opublikowane w jego książce Copernicus (O obrotach sfer niebieskich), na krótko przed jego śmiercią w 1543 r. Był to kamień milowy w rewolucji naukowej, która oznaczała powstanie współczesnej nauki. Inne jego prace obejmują The Quantity Theory of Money i Greshama’s Law.

– Reklama –

Ten dzień w historii - 19 lutego
Copernicus

1630: Shivaji Maharaj Jayanti

Chahhtrapati Shivaji Maharaj Jayanti to oficjalne święto w indyjskim stanie Maharasztra. To obchodzi urodziny wojowniczego króla Maratha Shivaji. Postępowy i wrażliwy przywódca, znany ze swojej cywilnej administracji oraz odwagi i taktyki wojskowej, dzięki którym wygrał niezliczone wojny z Mogołami. Nazywano go również „Myszką Górską” ze względu na taktykę partyzancką i świadomość geograficzną swojej ziemi. Ojciec indyjskiej marynarki wojennej, jako pierwszy zdał sobie sprawę z wagi posiadania siły morskiej. Wszystkie banki, szkoły i uczelnie w Maharasztrze są do dziś zamknięte. Stan widzi również suche dni.

Ten dzień w historii - 19 lutego
Chhatrapati Shivaji Maharaj

1878: Thomas Edison opatentował fonograf

Fonograf Thomasa Edisona był pierwszym urządzeniem, które nagrywało i odtwarzało dźwięk. Dzięki amerykańskiemu patentowi nr 200 521 ten legendarny wynalazek umożliwił współczesną muzykę. Wydanie z 1877 roku Amerykański naukowiec zgłaszane jako „Mr. Thomas A. Edison niedawno przyszedł do tego biura, położył małą maszynę na naszym stole, przekręcił korbę, a maszyna zapytała nas o stan naszego zdrowia, zapytała, czy podoba nam się gramofon, poinformowała nas, że wszystko w porządku i życzyła dobrej nocy. Alexander Graham Bell kontynuował dziedzictwo technologii nagrywania wraz z rozwojem telefonu.

READ  Badanie możliwości dla indyjskiej technologii kosmicznej typu downstream | nasscom

Ten dzień w historii - 19 lutego
Tomasz Edison

1942: Roosevelt nakazuje japońskim Amerykanom wejście do obozów zatrzymań

Amerykański prezydent Franklin D. Roosevelt znalazł się w trudnej sytuacji po zbombardowaniu Pearl Harbor w 1941 roku. Jego doradcy naciskali na niego, aby stawił czoła obawom narodu przed przyszłymi japońskimi atakami. Doprowadziło to do jednej z najbardziej kontrowersyjnych polityk II wojny światowej, zwanej rozporządzeniem wykonawczym 9066. Roosevelt podpisał go i nakazał usunięcie Amerykanów pochodzenia japońskiego z wojujących zachodnich części kraju. Rząd umieścił japońskich imigrantów lub ewakuowanych w ośrodkach zatrzymań, a nawet zignorował ich status obywatelstwa amerykańskiego. Kilkadziesiąt lat później prezydent Ronald Reagan wydał publiczne przeprosiny w imieniu rządu w 1988 r. Następnie zatwierdził reparacje dla byłych japońskich uchodźców lub ich potomków.

Ten dzień w historii - 19 lutego
Zarządzenie 9066

1974: Pierwsze American Music Awards

ABC było gospodarzem pierwszych dorocznych American Music Awards w 1974 roku. Gospodarzami byli Michael Jackson, Donny Osmond, Rodney Allen Rippy i Rick Segall. Jim Croce, Helen Reddy, The Carpenters i Stevie Wonder to jedni z największych zwycięzców.

Ten dzień w historii - 19 lutego
Prezenterzy AMA 1974, Michael Jackson i Donny Osmond

2004: Urodziła się angielska aktorka Millie Bobby Brown

Urodzona w Marbelli w Hiszpanii 17-latka przejęła kontrolę nad Netflix, odgrywając rolę Eleven on Stranger Things. Zagrała także w Godzilla: King of the Monsters i Enola Holmes, który był jej debiutanckim filmem jako producent. Jest najmłodszym Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. W 2018 roku lista Time 100 przedstawiła ją również jako jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie.

Ten dzień w historii - 19 lutego
Millie Bobby Brown

2016: amerykański pisarz Harper Lee umiera w wieku 89 lat

Nelle Harper Lee to nieśmiertelna powieściopisarka amerykańska, która napisała bestseller nagrody Pulitzera „To Kill A Mockingbird”. Zainspirowana jego rodzinnym miastem Alabama, klasyczna powieść traktuje o irracjonalnym nastawieniu dorosłych do rasy i klasy na Dalekim Południu w latach 30. Dzisiaj opłakujemy stratę Lee, która zmarła podczas snu pięć lat temu.

READ  Księża rzekomo przetrzymywani na Białorusi

Ten dzień w historii - 19 lutego
Harper Lee

Pobierz aplikację DU Express ze Sklepu Play, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z kampusu 24×7 i nowościami dotyczącymi przyjęć.Kliknij tutaj aby pobrać aplikację.

Dołącz do naszego kanału Telegram już dziś za darmo, aby otrzymywać wszystkie najnowsze aktualizacje bezpośrednio na swój smartfon.Kliknij tutaj zasubskrybować nasz kanał Telegram lub wyszukać – @DUExpressIndia na Telegramie, aby dołączyć.

– Reklama –

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *