Gospodarka
Telegraph pyta, dlaczego do 2030 roku Polska będzie lepiej prosperować niż Wielka Brytania
A telegraf Artykuł Śledztwo w sprawie tego, dlaczego Polska jest na dobrej drodze, by stać się bogatszym niż Wielka Brytania do 2030 r., wywołało lawinę zdezorientowanych reakcji w mediach społecznościowych.
Badania z zeszłego roku wykazały, że pod koniec dekady przeciętna rodzina w krajach takich jak Polska i Słowenia będzie w lepszej sytuacji niż gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii.
John Burn-Murdoch z FT zsumował dane dotyczące nierówności majątkowych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii i odkrył, że oba kraje stały się „biednymi społeczeństwami z niektórymi bardzo bogatymi ludźmi”.
Osoby z dolnego percentyla mają gorszy standard życia niż najbiedniejsi w krajach Europy Zachodniej.
Z analizy wynika, że do 2024 roku przeciętne słoweńskie gospodarstwo domowe będzie w lepszej sytuacji niż jego brytyjski odpowiednik, podczas gdy przeciętna polska rodzina przeprowadzi się przed końcem dekady.
Omówienie rekordu konserwatystów w rządzie kanał 4, Andrew Neil przekazał badania Grantowi Shappsowi, co wywołało dość niezręczną reakcję.
Wydaje się, że w środku też jest kilka osób telegraf HQ kręci wąsami.
Daniel Johnson postanowił odkryć tajemnicę tego, co nazwał „postkomunistycznym cudem gospodarczym”, podkreślając, że kraj ten stał się wylęgarnią przyszłościowych branż, takich jak produkcja baterii i technologia.
Czy może mówić o firmach takich jak Nestle, które niedawno ogłosiły, że przeniosą produkcję swoich kultowych ciastek czekoladowych Blue Riband do kraju – tylko po to, by wysłać je z powrotem do Wielkiej Brytanii?
Albo niezliczeni polscy robotnicy, którzy go mają sam się usunął przez brytyjską siłę roboczą ze względu na zmieniające się nastawienie do obcokrajowców w Wielkiej Brytanii po Brexicie?
Artykuł wywołał rozbawione reakcje w mediach społecznościowych.
Poniżej wybraliśmy tylko kilka z nich:
Powiązane: SNP jako część koalicji Partii Pracy cofnęłaby Brexit tak bardzo, jak to możliwe
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”