Connect with us

technologia

Tajwan otwiera pierwszą polarną stację badawczą w Arktyce

Published

on

Tajwan otwiera pierwszą polarną stację badawczą w Arktyce

TAIPEI, 25 czerwca (CNA) — w sobotę na kole podbiegunowym oficjalnie otwarto pierwszą stałą stację badań polarnych na Tajwanie, aby wspierać rozwój podstawowych badań naukowych i przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju regionu polarnego.

Stacja badawcza „TaiArctic” zostanie utworzona na Svalbardzie i jest efektem współpracy National Central University (NCU) Tajwanu, Narodowej Akademii Badań Morskich (NAMR) oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Ministerstwa Nauki i Technologii (WIĘKSZOŚĆ) ogłosiła Expression.

Svalbard to norweski archipelag na Oceanie Arktycznym, mniej więcej w połowie drogi między północnym wybrzeżem Norwegii a biegunem północnym.

Celem stacji roboczej będzie obserwowanie ruchów lodowców Oceanu Arktycznego, jego prądów i fal, geologii powierzchni i ewolucji topograficznej, powiedział MOST.

Podczas gdy globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne stały się problemami na całym świecie, Arktyka jest jednym z najbardziej narażonych na jego skutki regionów.

Ministerstwo dodało, że w przyszłości stacja robocza zapewni różnym zespołom badawczym wszystkie niezbędne zasoby jako wkład Tajwanu w badania geologiczne i poszukiwanie rozwiązań problemu globalnego ocieplenia.

Ceremonia odsłonięcia tablicy odbyła się w UMK w Taoyuan i TaiArctic na Svalbardzie z okazji oficjalnego otwarcia stacji.

Jego utworzenie wyznacza punkt wyjścia do aktywnego zaangażowania Tajwanu w sprawy Arktyki poprzez monitorowanie środowiska i badania naukowe, powiedział uniwersytet.

W swoim przemówieniu przewodniczący UMK Jou Jing-yang (周景揚) powiedział, że kraje na całym świecie utworzyły w Arktyce ponad 10 polarnych stacji badawczych.

W przeszłości tajwańscy naukowcy musieli polegać na innych, aby prowadzić badania w Arktyce, ale teraz będą mieli swoje własne miejsce, które nazwaliby „domem”, powiedział Jou.

Prezydent NAMR Chiu Yung-fang (邱永芳) powiedział, że Tajwan rozpoczął w zeszłym roku współpracę z zespołem z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Polsce, aby zbadać takie tematy, jak trzęsienia lodu, topnienie lodu, prądy oceaniczne i zmiany fal na Oceanie Arktycznym.

READ  Edgerunner w przepustce sezonowej 4

Centrum badawcze dostarczy tajwańskim naukowcom ważnych informacji na temat globalnych zmian klimatycznych, powiedział Chiu, dodając, że położy również podwaliny pod morskie badania naukowe, takie jak monitorowanie środowiska morskiego Arktyki i gromadzenie podstawowych danych hydrologicznych w ramach współpracy międzynarodowej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *