Connect with us

Nauka

Szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Wiśle: Nowe technologie szansą na rozwój gospodarczy Polski – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Published

on

Szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Wiśle: Nowe technologie szansą na rozwój gospodarczy Polski – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Rozwój nowych technologii dla zdrowia, bezpieczeństwa i poprawy jakości życia

Wydarzenie okazało się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji pomiędzy przedstawicielami środowisk inżynierskich, medycznych i wychowania fizycznego. Była to także niepowtarzalna okazja do zaprezentowania najnowszych osiągnięć naukowych i technologicznych. To także miejsce nawiązywania twórczej współpracy pomiędzy różnymi dyscyplinami naukowymi.

Konferencja skupiała się na takich tematach jak: inżynieria biomedyczna, bioinformatyka, biomechanika, biomechatronika, bioelektronika, biomateriały, inżynieryjne wsparcie medycyny, roboty medyczne, technologie wojskowe, technologie sportowe i szkoleniowe, a także technologie dentystyczne.

„Ta konferencja jest ważnym wydarzeniem od 20 lat. My, w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, cieszymy się, że naukowcy, studenci i przedstawiciele biznesu biorą udział w tej konferencji. Kluczową kwestią jest komercjalizacja wyników badań, a także współpraca uczelni z firmami. Nowe technologie są szansą na rozwój gospodarczy Polski – powiedział podczas wydarzenia Minister Dariusz Wieczorek.

„Wojna na naszej wschodniej granicy wymaga od całego środowiska naukowego, nie tylko w Polsce, ale w Europie i na całym świecie, podjęcia szeregu działań mających na celu wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych, aby w przyszłości takie konflikty nie miały miejsca” – dodał. szef ministerstwa.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspiera potencjał polskich naukowców

Minister Dariusz Wieczorek podkreślił rolę i znaczenie osiągnięć polskich naukowców i studentów.

„Dziś naukowcy mają pełną swobodę w prowadzeniu badań i wdrażaniu swoich pomysłów. Jesteśmy bardzo zdeterminowani, aby wykorzystać potencjał naszych uczelni. Najważniejsze jest wdrażanie najlepszych pomysłów. Naszą rolą jest stworzenie mechanizmu, dzięki któremu polscy przedsiębiorcy będą mogli korzystać z bazy danych i pomysłów polskich naukowców” – dodał szef resortu.

„Koalicja rządowa koncentruje się na nauce, rozwoju i innowacjach. To nie przypadek, że inne ministerstwa patrzą na nas z zazdrością, gdy mówimy, że wydatki na polską naukę wzrosły o prawie 23 proc., to dowód, że obraliśmy dobry kierunek – podkreślił minister Dariusz Wieczorek.

READ  Mieszkańcy miasteczka w zachodniej części stanu Maine starają się ograniczyć wiosenny apetyt Polaków na wodę

Szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zachęcał środowisko akademickie i biznesowe do wspierania współpracy na rzecz rozwoju polskiego nauki.
„Firmy, uczelnie, aby skorzystać z funduszy unijnych, trzeba ze sobą współpracować. To będzie napędzać rozwój nauki. Musimy promować polską naukę za granicą, w Europie i na świecie.”

Platforma wymiany doświadczeń i kreatywnych dyskusji

Wydarzenie zgromadziło wielu przedstawicieli nauki i biznesu, a także studentów. Bogaty program spotkania obejmował artykuły, panele i dyskusje moderowane przez wybitnych naukowców.

„W tym roku w konferencji weźmie udział około 300 uczestników. Grupa 10 ministrów i wiceministrów to precedens. Wydarzenie to reprezentuje współpracę i rozmowy na temat zastosowania inżynierii biomedycznej w medycynie, sporcie i obronności. Przełożyło się to na przestrzeni lat na szereg pomysłów, które znajdują swoje wdrożenia w przemyśle – powiedział wiceminister Marek Gzik.

„Jesteśmy dumni, że tworzymy przestrzeń wymiany wiedzy i doświadczeń, wspierając dalszy rozwój naukowy i praktyczny w tych dynamicznie rozwijających się dziedzinach. Liczymy na inspirujące dyskusje i cenne obserwacje, które przyczynią się do przyszłych innowacji w medycynie i sporcie” – dodał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Promuj innowacyjne rozwiązania i wzmacniaj współpracę akademicką

Konferencja Technologii Medycznych, Sportowych i Młodej Biomechaniki to nie tylko ważne wydarzenie naukowe, ale także niepowtarzalna szansa na zacieśnienie współpracy pomiędzy różnymi dyscyplinami, promocję innowacyjnych rozwiązań i wsparcie rozwoju młodych talentów w dziedzinie biomechaniki i inżynierii biomedycznej.

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Innowacyjnych Technologii Medycznych.

Obszary działalności Towarzystwa Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia (TITDZ)

Działalność Towarzystwa Innowacyjnych Technologii Medycznych koncentruje się głównie na organizacji konferencji, warsztatów i innych wydarzeń, które pozwalają na wymianę doświadczeń i wiedzy na temat innowacyjnych technologii medycznych.

TITDZ jest otwarty na współpracę z naukowcami, przedstawicielami sektora medycznego i firmami, w celu udoskonalania współczesnych rozwiązań poprawiających jakość życia ludzi na całym świecie.

READ  Układ okresowy pierwiastków, skrócona ewolucja indyjskich podręczników – DW – 02.06.2023

Działalność Towarzystwa koncentruje się także na wspieraniu badań i edukacji w zakresie innowacyjnych technologii medycznych oraz popularyzowaniu wiedzy w tym zakresie wśród ogółu społeczeństwa. Dzięki Twojej pracy ponad 50 instytucji badawczych może realizować ambitne projekty, przyczyniając się do postępu nauki.

Pierwsza konferencja Młodej Biomechaniki odbyła się w 2004 roku. Jej twórcami byli: prof. dr inż. Dagmara Tezjerska, dr inż. Robert Michnik, prof. PS i Agata Guzik-Kopyto, doktor inżynier oraz Kamil Lorańczyk.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *