STRYDE otrzymał kontrakt na dostawę ponad 20 000 sejsmicznych węzłów odbiorczych, aby umożliwić realizację jednego z największych europejskich projektów poszukiwawczych ropy i gazu w Polsce.
Geopartner Geofizyka, firma zajmująca się badaniami geofizycznymi, dokonała sześciocyfrowej inwestycji w sprzęt STRYDE w ramach badania sejsmicznego 3D w ramach programu poszukiwania i zagospodarowania złóż ropy naftowej, realizowanego przez jednego z głównych polskich operatorów naftowych i gazowych.
Akwizycja sejsmiczna obszaru o powierzchni 300 km2, uważana za jeden z największych projektów naftowych i gazowych w Europie, ma się zakończyć w maju 2023 roku i jest to druga inwestycja firmy STRYDE w innowacyjną i elastyczną technologię po poprzednim zakupie 1500 węzłów na kolejny projekt w sierpniu 2022 r.
Technologia węzłowa firmy będzie wykorzystywana do pozyskiwania danych sejsmicznych 3D o wysokiej gęstości w połączeniu z ciężarówkami Viroseis, które zapewnią technologię źródłową do przesyłania sygnałów sejsmicznych do gruntu, odbijanych od różnych podpowierzchniowych formacji skalnych, które następnie będą mierzone i rejestrowane przez węzły STRYDE i przetwarzane na obraz, który może być interpretowany przez geologów.
Kontrakt obejmował również usługi wsparcia terenowego za pośrednictwem ich zespołu wsparcia operacyjnego, który mógłby zapewnić szkolenie na miejscu, wsparcie startowe i doradztwo operacyjne dla załogi stacjonującej w Polsce.
Amie Foster, Global Account Manager w STRYDE, powiedziała: „To przyjemność po raz kolejny współpracować z Geopartner Geofizyka przy tym ważnym projekcie. Nasza sprawdzona współpraca z firmą pokazuje również, w jaki sposób firma STRYDE dostarcza dane sejsmiczne o wysokiej rozdzielczości, jednocześnie redukując koszty, poprawiając wydajność badań i zmniejszając ryzyko.
„Nasze miniaturowe węzły pozwoliły firmie Geopartner Geofizyka zredukować wielkość załogi i pojazdów na miejscu, co z kolei zaowocowało mniejszym wpływem na środowisko, mniejszą logistyką operacyjną i szybszym dostępem do danych sejsmicznych”.
Umowa ta jest kontynuacją serii umów podpisanych już przez STRYDE w pierwszym kwartale. Technologia została wykorzystana do gromadzenia danych sejsmicznych na lądzie w celu eksploracji i monitorowania podpowierzchniowych dla wielu sektorów, w tym ropy i gazu, geotermii, CCUS, górnictwa, rolnictwa i inżynierii lądowej i innych.