technologia
Stellantis rozbudowuje sieć programistyczną o nowy hub w Polsce
Stellantis rozszerzy swoje możliwości rozwoju oprogramowania i inżynierii o 8 centrów i utworzy nową siedzibę główną w Polsce. Nowe polskie centrum oprogramowania będzie zatrudniać do 300 pracowników odpowiedzialnych za analizę danych, rozwój oprogramowania i walidację i będzie zlokalizowane w Gliwicach, w pobliżu jednego z lokalnych zakładów montażowych firmy.
Firma Stellantis współpracuje m.in GlobalLogic Inc., dostawcy usług inżynierii cyfrowej, który rekrutuje talenty i szybko buduje polskie centrum oprogramowania. Lokalizacja centrum wykorzystuje techniczne i uniwersyteckie zaplecze edukacyjne w regionie oraz dodaje zasoby programistyczne do istniejących działań technicznych Stellantis w Europie.
Zespół Polish Software Hub skupi się głównie na rozwoju oprogramowania podstawowego i aplikacji, DevOps i automatycznej walidacji.
„Inauguracja tego nowego centrum oprogramowania w Polsce to kolejny kamień milowy w realizacji naszego Strategia Dare Forward 2030powiedział Yves Bonnefont, dyrektor ds. oprogramowania w firmie Stellantis. „Oprogramowanie ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia naszego celu, jakim jest zdobycie pozycji lidera w zakresie doświadczeń klientów w zakresie usług i produktów, a także naszego rewolucyjnego zobowiązania do zerowej emisji dwutlenku węgla do 2038 r.”
Stellantis posiada obecnie 8 centrów rozwoju oprogramowania w 7 krajach, w tym:
- Brazylia – Pernambuco
- Francja — Poissy
- Niemcy – Rüsselsheim
- Indie – Bengaluru i Hyderabad
- Włochy – Turyn
- Polska – Gliwice
- USA — Auburn Hills, MI
Polski zespół wniesie wkład w globalną sieć rozwoju oprogramowania, kluczowy element dla Stellantis w rozwoju pojazdów zdefiniowanych programowo, które mogą zapewniać funkcje zorientowane na klienta przez cały cykl ich życia, w tym aktualizacje i funkcje dodawane wiele lat po wyprodukowaniu pojazdu.
„Tworzenie infrastruktury w naszych pojazdach, która łatwo i bezproblemowo dostosowuje się do oczekiwań kierowców, jest kluczowym elementem globalnego zaangażowania Stellantis w dostarczanie najnowocześniejszej mobilności” — powiedziała Tara Vatcher, wiceprezes ds. architektury i rozwoju oprogramowania w firmie Stellantis.
Skoncentrowana na oprogramowaniu strategia firmy Stellantis obejmuje wdrażanie platform technologicznych nowej generacji opartych na istniejących możliwościach samochodów podłączonych do sieci, aby zmienić sposób interakcji klientów z pojazdami i zapewnić roczny wzrost przychodów o 20 miliardów euro do 2030 r. (21,6 miliarda dolarów amerykańskich).
źródło: Stellantis
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”