Connect with us

technologia

Sony Alpha 9 III jest wyposażony w pierwszy na świecie pełnoklatkowy czujnik globalnej migawki

Published

on

Sony Alpha 9 III jest wyposażony w pierwszy na świecie pełnoklatkowy czujnik globalnej migawki

Sony Electronics wprowadziło to dzisiaj Alfa 9III Aparat z pierwszym na świecie pełnoklatkowym czujnikiem obrazu z globalną migawką. Jest to szczególnie istotne podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów. Fotografowie sportowi w końcu uzyskują obrazy wolne od zniekształceń, a kamerzyści nie muszą już borykać się z przerażającymi problemami z drganiami podczas panoramowania. To wielka wygrana dla wszystkich!

Kluczowe cechy

  • Pełnoklatkowy czujnik migawki globalnej o rozdzielczości 24,6 MP
  • Ciągła prędkość do 120 kl./s. Robienie zdjęć z AF/AE
  • funkcja wstępnego przechwytywania; Przycisk zwiększania prędkości
  • Synchronizacja błysku do 1/80 000 sek.
  • Wideo 4K 120p 10-bitowe; S-Log3 i S-Cinetone
  • 759-punktowy AF z detekcją fazy i śledzeniem
  • 8-poziomowa 5-osiowa stabilizacja obrazu w korpusie
  • Wizjer elektroniczny o przekątnej 9,44 m i częstotliwości odświeżania 240 kl./s
  • 4-osiowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 2,1 mln punktów
  • Dwa gniazda kart CFexpress typu A/SD

Nowo opracowany czujnik obrazu z globalną migawką naświetla i odczytuje wszystkie piksele jednocześnie, w przeciwieństwie do czujnika ruchomej migawki, który rejestruje obrazy sekwencyjnie od górnego rzędu pikseli do dołu. Pełnoklatkowy przetwornik obrazu z globalną migawką umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością do 120 klatek na sekundę bez zniekształceń typu „rolling migawki” lub awarii aparatu. Czujnik ten współpracuje z najnowszym systemem AF (autofokusem) firmy Sony, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykonywania do 120 obliczeń ostrości AF/AE na sekundę, z dodatkową możliwością synchronizacji lampy błyskowej przy wszystkich prędkościach fotografowania. A skoro mowa o synchronizacji błysku, można jej używać aż do najwyższego czasu otwarcia migawki aparatu, czyli niesamowitego 1/80 000 s (1/16 000 s w przypadku zdjęć seryjnych).

Umożliwia to użycie lampy błyskowej w celu dodatkowego oświetlenia obiektu podczas fotografowania na świeżym powietrzu w jasnym świetle dziennym przy krótkim czasie otwarcia migawki, co zmniejsza potrzebę stosowania dużych ustawień oświetlenia. To świetna wiadomość dla fotografów fotografujących z lampą błyskową.

Zrzut ekranu 2023 11 08 o 10 06 23:00

Można używać kompatybilnej lampy błyskowej Sony (np. HVL-F60RM2 lub HVL-F46RM), aby móc synchronizować przy wszystkich czasach otwarcia migawki, unikając w ten sposób stromego, nieliniowego spadku oświetlenia, który występuje w przypadku synchronizacji z krótkimi czasami migawki (HSS) i zapewnia równomierne oświetlenie całego obrazu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *