Connect with us

Nauka

Skriware i Zortrax dostarczą 4500 drukarek 3D do szkół »3dpbm

Published

on

Skriware i Zortrax dostarczą 4500 drukarek 3D do szkół »3dpbm

Zortrax podpisał list intencyjny ze Skriware, liderem aktywnych innowacji w sektorze edukacji. Od trzeciego kwartału 2021 roku drukarki 3D Zortrax M200 Plus będą częścią oferty rozwiązań Skriware dla nauczycieli na całym świecie. Pierwszy wspólny projekt Zortrax i Skriware przedstawi propozycję dostarczenia w pełni wyposażonych warsztatów SkriLab do ponad 4500 szkół w Polsce w ramach programu „Aktywna tablica”.

„[This] Strategiczna współpraca ze Skriware pozwala nam osiągnąć jeden z kluczowych punktów naszej długofalowej strategii rozwoju, jaką jest kształcenie nowego pokolenia inżynierów, projektantów czy lekarzy na wczesnym etapie kariery. Pozwala również na zgłębienie rosnącego trendu promowania wykorzystania innowacyjnych technologii na rynku edukacyjnym. Po wejściu w życie umowy między Zortrax i Skriware co najmniej jedna drukarka 3D Zortrax M200 Plus będzie dostępna i wszystkie warsztaty SkriLab we wszystkich szkołach na całym świecie ”- powiedział Rafał Tomasiak, CEO Zortrax.

Drukarki 3D Zortrax M200 Plus staną się standardowym wyposażeniem w SkriLabs, innowacyjnych salach edukacyjnych, które umożliwią szkołom wykorzystanie nowych technologii do zrewolucjonizowania nauczania wielu różnych dyscyplin. Interdyscyplinarne i immersyjne podejście do nauczania znacząco poprawia wyniki nauczania uczniów. Jest to szczególnie ważne w przypadku uczniów z niepełnosprawnością fizyczną lub umysłową lub którzy napotykają inne trudności, takie jak niezdolność do koncentracji.

„Szybko zmieniający się świat stanowi szczególne wyzwanie dla nowego pokolenia młodych ludzi u progu dorosłości. Sposób, w jaki działa nasza edukacja, musi ewoluować, aby nadążać za wszystkimi nowymi osiągnięciami. Wyraźnie widać globalny trend w kierunku wykorzystania nowych innowacyjnych technologii do wspierania nauczania dyscyplin STEAM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). Rozwiązania Skriware, których częścią są drukarki 3D, powstały w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na innowacyjną edukację ”- dodał Karol Gúmowicz, dyrektor generalny Skriware.

Dzięki ekskluzywnej usłudze inCloud urządzenia Zortrax zostaną wkrótce w pełni zintegrowane z ekosystemem edukacyjnym Skriware. Staną się integralną częścią zajęć szkolnych SkriLab oferowanych w szkołach w Polsce i na świecie. Produkty edukacyjne Skriware
są dostosowane do światowych standardów w edukacji i zdobyły już klientów w Belgii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Australii, Indiach i wielu innych krajach.

„Globalna ekspansja” – kontynuował Gúmowicz – „jest naszym ostatecznym celem, ale zawsze pamiętamy, skąd pochodzimy. Dlatego zależy nam, aby nasze rozwiązania były szeroko dostępne dla uczniów i nauczycieli w jak największej liczbie szkół w Polsce. Dlatego dostosowaliśmy naszą ofertę do ogólnopolskiego programu „Aktywna Tablica 2020-2024” prowadzonego przez polski rząd. W ramach tego programu możliwe jest sfinansowanie tysięcy sal lekcyjnych SkirLab w polskich szkołach. „

Obecnie Skriware posiada sieć 12 dystrybutorów obejmujących kilka krajów UE i nie tylko, takich jak Republika Południowej Afryki, Malezja, Australia, Indie czy kilka krajów Bliskiego Wschodu. Strategiczna współpraca z Zortrax otworzy nowe możliwości dotarcia do kluczowych klientów w edukacji na całym świecie. Ponadto globalna sieć dystrybutorów i partnerów Zortrax zapewni wyspecjalizowany serwis i wsparcie techniczne.

Produkty Skriware były wielokrotnie nagradzane za innowacyjność i innowacyjne podejście do nauczania. Startup osiągnął ósme końcowe miejsce w Global EdTech Awards 2020, pokonując po drodze tysiące innych start-upów edukacyjnych. Skriware zintegrowało program mentoringowy InCreadibles i osiągnęło 9. miejsce w rankingu Rising Stars opublikowanym przez Deloitte Technology Fast 50 CEE 2020. W drugim semestrze firma weźmie udział m.in. w organizowanym przez Glovo Extreme Tech Challenge. Sale dydaktyczne Skrilab zostały już uznane przez naukowców pracujących na Uniwersytecie Lubelskim jako skuteczne narzędzie zintegrowanej edukacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *