Connect with us

Nauka

Singapur podpisuje pod przewodnictwem USA pakt w sprawie eksploracji kosmosu

Published

on

Singapur podpisuje pod przewodnictwem USA pakt w sprawie eksploracji kosmosu

„ZNACZĄCY KROK”

Przemawiając podczas ceremonii podpisania, Gan powiedział, że umowy dostarczają „przydatnych wskazówek” dla międzynarodowej współpracy w cywilnej eksploracji kosmosu.

Jest to również „znaczący krok naprzód” w kierunku rozwoju i promocji międzynarodowych standardów w kosmosie w celu wspierania bezpiecznych, zrównoważonych i odpowiedzialnych działań kosmicznych.

Pan. Gan zauważył, że technologie kosmiczne są ważne dla wielu funkcji cywilnych i rządowych. Istnieje również potencjał ekonomiczny w stosowaniu tych technologii kosmicznych w obszarach takich jak lotnictwo i morze.

Dlatego Singapur ciężko pracuje, aby wesprzeć rozwój swojego „stosunkowo raczkującego, ale szybko rozwijającego się” ekosystemu kosmicznego.

Na przykład na lokalnych uniwersytetach i instytucjach badawczych utworzono kilka centrów doskonałości zajmujących się badaniami i rozwojem przestrzeni kosmicznej.

W kwietniu 2020 r. rząd przedłużył również mandat krajowego Biura Technologii i Przemysłu Kosmicznego (OSTIn), aby stać się „pełnoprawnym krajowym biurem kosmicznym”.

„OSTin odgrywa agregującą rolę w gromadzeniu lokalnych podmiotów w celu rozwijania możliwości w zakresie pojawiających się i potencjalnie destrukcyjnych technologii” – powiedział Gan, powołując się na sposób, w jaki biuro uruchomiło konsorcjum uniwersytetów i lokalnych firm w celu opracowania rozwiązań satelitarnych na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Obecnie singapurski przemysł kosmiczny składa się z ponad 50 firm i ponad 1800 profesjonalistów zaangażowanych w działalność od projektowania i produkcji komponentów kosmicznych po świadczenie usług satelitarnych.

„Mam nadzieję, że przystępując do Porozumienia Artemis, Singapur będzie mógł ściślej współpracować z podobnie myślącymi partnerami, takimi jak Stany Zjednoczone, rozwijać międzynarodową rozmowę na temat standardów kosmicznych i pobudzać rozwój globalnego sektora kosmicznego” – powiedział Gan w podpisywanie. odbyła się w hotelu Four Seasons w Waszyngtonie.

„Z niecierpliwością czekam na więcej wymian i współpracy między firmami, pracownikami, badaczami między Singapurem a USA, a także innymi sygnatariuszami porozumień Artemis, co doprowadzi do silnego sektora kosmicznego w Singapurze”.

READ  40 lat flagowego programu Centrum Nauki Odznaka Młodego Naukowca: ponad milion odznak przyznanych studentom

Dodał, że pozwoli to Singapurowi lepiej przyczynić się do wspólnego celu, jakim jest wykorzystanie przestrzeni dla zbiorowego doskonalenia i korzyści dla ludzkości.

Zastępca administratora NASA Pam Melroy powtórzyła, że ​​technologie kosmiczne stają się coraz bardziej krytyczne, ponieważ komercyjny przemysł kosmiczny znajduje drogę do innych branż.

Dodała, że ​​NASA przygotowuje się do wystrzelenia „najpotężniejszej rakiety, jaką kiedykolwiek zbudowano” podczas bezzałogowego „rejsu wstrząsowego” wokół Księżyca jeszcze w tym roku.

„Technologie, które będziemy musieli opracować, aby wspierać ludzi w kosmosie, przyniosą tutaj ogromne korzyści, ale to, co robimy z technologicznego punktu widzenia, nie jest jedynym ważnym aspektem” – powiedział były astronauta w przemówieniu po komentarzach Gan.

„To, jak to robimy, jest bardzo ważne – odpowiedzialne zachowanie, partnerstwo, przejrzystość, dzielenie się informacjami naukowymi – to wszystko jest podstawą Porozumień Artemis, mówiąc nie tylko o tym, co robimy, ale także o tym, jak zamierzamy współpracować w przyszłości ”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *