Connect with us

technologia

Scena przygotowana pod Evertiq Expo Kraków

Published

on

Scena przygotowana pod Evertiq Expo Kraków

Gospodarzem Evertiq Expo Kraków 2024 będzie dr hab. Otwarcie Macieja Kaweckiego, dziennikarza technologicznego, popularyzatora nauki i ambasadora cyfrowego UE. Podczas swojego wystąpienia Prezes Instytutu Lema wprowadzi słuchaczy w świat halucynacji i sztucznej inteligencji.

W 2024 r. nie będzie rewolucji w zakresie sztucznej inteligencji, ale nastąpi szybka ewolucja. Do takiego wniosku doszedł dr. Macieja Kaweckiego z 30-dniowej podróży do USA, gdzie spotkał się z założycielami największych firm AI na świecie, w tym trzech z pięciu najwyżej cenionych firm amerykańskich.

Podczas swojego wykładu dr. Maciej Kawecki opowie, w jakim miejscu obecnie znajdujemy się pod względem rozwoju technologicznego – i dokąd zmierzamy. Dr. Wyjazd Kaweckiego do USA zaowocował stworzeniem listy, według niego siedmiu największych wyzwań związanych z rozwojem sztucznej inteligencji.

Mikrofon zostanie następnie przekazany Karolowi Sowie, właścicielowi firmy Sowa Electronics, który we współpracy z MEK Marantz Electronics zaprezentuje dostępne rozwiązania z zakresu AOI do montażu w technologii Through-Hole (THT) przed i po lutowaniu. Specjalista omówi także dostępne technologie 2D i 3D oraz jednoczesną kontrolę góry i dołu płytek drukowanych.

Następny w kolejce będzie Tadeusz Asyngier, starszy inżynier aplikacji w Tektronix – Tespol Sp z oo, który przekaże praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania przyrządów pomiarowych w procesie rozwoju urządzeń elektronicznych. Tadeusz Asyngier poprowadzi także warsztaty, podczas których przedstawi praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania urządzeń pomiarowych w procesie rozwoju. Używane są maszyny, które Tektronix sprowadził specjalnie na Evertiq Expo Kraków.

Następnie po Tadeuszu Asyngierze wystąpi Maciej J. Nowakowski, dyrektor operacyjny Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki (PPTF), który opowie o polskim przemyśle fotoniki i mikroelektroniki jako rodzącym się ekosystemie.

„Chociaż do przesyłania sygnałów i energii wykorzystują zupełnie inne media, z perspektywy branżowej fotonika i mikroelektronika to dwa ściśle powiązane obszary tej samej branży. Polskie firmy fotoniczne z sukcesem działają na światowych rynkach od ponad trzech dekad. Ich inicjatywy tworzą ekosystem, który wspiera dalszy rozwój zarówno polskiej fotoniki, jak i mikroelektroniki” – mówi Evertiq Maciej J. Nowakowski.

Następny w kolejce jest Radosław Łapczyński, dyrektor ds. technologii wrocławskiej firmy SatRev. W swoim wykładzie omówi wpływ polskiej technologii kosmicznej na światowy przemysł.

Zdaniem Radosława Łapczyńskiego technologie rozwijane przez firmy z sektora New Space pozwalają obniżyć koszty misji kosmicznych i sprawić, że eksploracja kosmosu stanie się bardziej dostępna dla mniejszych firm i instytucji badawczych.

Rafał Maślanka, kierownik projektu w firmie FITECH, opowie na scenie o konfigurowaniu modułów produkcyjnych pod kątem zmiennych i małych serii produkcyjnych. Specjalista zaprezentuje opracowane rozwiązania mechaniczne/elektryczne/programowe, które pozwalają na budowę zrobotyzowanych stanowisk pracy, które umożliwiają szybkie zmiany lub rekonfiguracje w zależności od obciążenia produkcyjnego.

Grzegorz Trafiał, wiceprezes ds. produkcji i logistyki w Green Cell, opowie o odbudowie łańcuchów dostaw dla branży akumulatorów w sektorze mikromobilności.

Wystąpienie Grzegorza Trafiała będzie swego rodzaju wprowadzeniem do pierwszej w historii dyskusji panelowej w Evertiq Expo Kraków.

W ostatnich latach obserwujemy wzrost inwestycji zagranicznych w branży elektronicznej w Polsce, ale jednocześnie obserwujemy także ekspansję krajowych firm za granicę – do Europy, USA, Azji, a nawet Afryki. Jakie są przyczyny tego rozwoju? Podczas dyskusji panelowej uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego Polska?”

Dyskusję poprowadzi dr hab. Maciej Kawecki moderuje i prelegentów:

  • Paweł Ochyński, założyciel i dyrektor generalny Green Cell;
  • Maciej J. Nowakowski, Menedżer Operacyjny, Polska Platforma Technologiczna Fotoniki (PPTF);
  • Rafał Jabłoński, ekspert rynku EMS, Nordes.

Po dyskusji panelowej uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać trzech prezentacji członków Sekcji Systemów Kosmicznych i Balonów Stratosferycznych AGH Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Na scenie wystąpi Maciej Kaźmierczak, Menedżer Subcentrum Oszczędności Energii w Comarch SA, który opowie o rozwoju technologii „IoT Mesh” oraz narzędziach wspierających. W swojej prezentacji zarysuje sposoby komunikacji pomiędzy urządzeniami, zdefiniuje zasady bezpieczeństwa, w tym szyfrowanie, a także opowie o opracowaniu modułu komunikacyjnego oraz zestawu narzędzi wspierających symulację, analizę i monitorowanie projektowanej sieci.

Program sceniczny zakończy Ewelina Bednarz, Content Manager Evertiq, która odpowie na pytanie: „Kto jest największym na świecie dystrybutorem komponentów elektronicznych?”

READ  SMBDA, Ink MoU polskiego funduszu startupowego, omawia ekosystem startupów deweloperskich [PHOTO]

Nie przegap Evertiq Expo Kraków 2024, które odbędzie się 12 czerwca.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *