Connect with us

Nauka

Ruszył nabór wniosków do programu POLONIST NAWA

Published

on

Ruszył nabór wniosków do programu POLONIST NAWA

NAWA ogłasza nabór do VI edycji programu NAWA POLONIST. Jego celem jest promocja języka polskiego oraz popularyzacja studiów i badań polonistycznych na całym świecie, umożliwiając cudzoziemcom zainteresowanym językiem i kulturą polską podjęcie studiów lub realizację projektów badawczych w Polsce.

Do udziału w programie zaproszeni są studenci zagraniczni, doktoranci oraz naukowcy, których przedmiotem studiów lub badań jest język polski, polska kultura, sztuka, literatura i historia.

W ramach programu studenci i doktoranci mogą otrzymać stypendia na pełne lub częściowe studia polonistyczne na wybranych uczelniach w Polsce. Językiem studiów jest język polski. Naukowcy – stypendyści programu POLONIST NAWA – mogą realizować na polskich uczelniach projekty badawcze trwające od 3 do 12 miesięcy, także w języku angielskim. Polscy naukowcy i nauczyciele akademiccy mogą realizować projekty badawcze i dydaktyczne w zagranicznych ośrodkach akademickich prowadzących studia polonistyczne, polonistykę lub slawistykę z językiem polskim co najmniej na poziomie studiów.

Program POLONIST NAWA to jedna z inicjatyw, która z każdą edycją zyskuje nowe grono odbiorców, od laureatów Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, studentów, doktorantów, po naukowców. Jestem przekonany, że zainteresowanie językiem i kulturą polską będzie systematycznie rosło – mówi dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, dr Dawid Kostecki. Zalecamy korzystanie zarówno z komponentów wyjściowych, jak i wejściowych. Rzadko się zdarza, aby jeden z programów NAWA łączył w sobie tak bogactwo form – dodał Dyrektor Agencji.

Szczegółowe informacje o programie: NAWA POLONISTKA

Z poprzednich edycji programu POLONIST NAWA skorzystało 198 osób z 22 krajów, w tym z Polski. 164 stypendystów to studenci i doktoranci, a 34 to naukowcy.

Beneficjentów programu gościło 13 instytucji naukowych i uczelni w Polsce. Do najczęściej wybieranych przez studentów ośrodków należą: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Naukowcy wybraliby zapewne Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

READ  PrimeRevenue gratuluje klientom Genuine Parts Company i Boston Scientific zwycięzców 2022 Alexander Hamilton Award

Termin składania wniosków upływa 26 kwietnia 2024 r. o godzinie 15:00 czasu lokalnego.

czapka/

Fundacja PAP umożliwia nieodpłatne przedrukowanie artykułów z portalu Nauka w Polsce pod warunkiem otrzymania raz w miesiącu wiadomości e-mail o korzystaniu z portalu i wskazaniu pochodzenia artykułu. Na stronach internetowych i portalach internetowych należy podawać adres: Źródło: www.scienceinpoland.pl, natomiast w czasopismach – adnotację: Źródło: Nauka w Polsce – www.scienceinpoland.pl. W przypadku serwisów społecznościowych prosimy o podanie jedynie tytułu i leadu przesyłki naszej agencji wraz z linkiem prowadzącym do tekstu artykułu na naszej stronie, a także na naszym profilu na Facebooku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *