Gospodarka
Rola handlu bitcoinami w białoruskiej gospodarce
Republika Białoruś jest krajem śródlądowym w Europie Wschodniej. Graniczy z Rosją na północnym wschodzie, Ukrainą na południu, Polską na zachodzie oraz Litwą i Łotwą na północnym zachodzie. Jej stolicą i największym miastem jest Mińsk. Ponad 40% jego 207.600 kilometrów kwadratowych (80.200 ²) jest zalesione. Odkryć Bitcode Prime Po więcej informacji.
Najważniejszymi sektorami gospodarki są usługi i produkcja. Aż do XX wieku różne państwa w różnym czasie kontrolowały ziemie współczesnej Białorusi, w tym Księstwo Połockie (XI–XIV w.), Wielkie Księstwo Litewskie, Rzeczpospolitą Obojga Narodów i Imperium Rosyjskie.
W 1918 roku, po I wojnie światowej, Białoruś ogłosiła niepodległość jako Białoruska Republika Ludowa, pierwsza nowoczesna republika w Europie Wschodniej. Białoruska Socjalistyczna Republika Radziecka stała się republiką założycielską Związku Radzieckiego w 1922 roku i została przemianowana na Białoruską Socjalistyczną Republikę Radziecką (BSRR). Białoruś straciła prawie połowę swojego terytorium na rzecz Polski po wojnie polsko-bolszewickiej 1919–1921.
Znaczna część granic Białorusi przybrała współczesny kształt w 1939 r., kiedy niektóre ziemie II RP zostały przywrócone po negocjacjach terytorialnych między Związkiem Radzieckim a nazistowskimi Niemcami, kiedy anektowała ona obszary z większością żydowską z Czechosłowacji oraz po inwazji na samą Polskę Podczas II wojny światowej działania wojenne spustoszyły Białoruś, która straciła około jednej trzeciej ludności i ponad połowę zasobów gospodarczych.
Republika została odbudowana w latach powojennych. W 1945 roku Białoruska SRR wraz ze Związkiem Radzieckim i Ukraińską SRR została członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Parlament republiki ogłosił Białoruś suwerennym państwem 27 lipca 1990 r., a podczas rozpadu Związku Radzieckiego Białoruś ogłosiła niepodległość 25 sierpnia 1991 r.
Aleksander Łukaszenko jest pierwszym prezydentem kraju od 1994 roku. Białoruś została nazwana przez niektórych zachodnich dziennikarzy „ostatnią dyktaturą Europy” z powodu samozwańczego autorytarnego stylu rządzenia Łukaszenki. Łukaszenka kontynuował szereg polityk z czasów sowieckich, takich jak państwowa własność dużej części gospodarki.
Rola Handel Bitcoinami w białoruskiej gospodarce nie jest jeszcze zdefiniowana. Kraj nie zalegalizował jeszcze kryptowaluty, ale wykazał zainteresowanie tym. W lutym 2018 r. rząd wydał oświadczenie, że rozważa uregulowanie walut cyfrowych. Jednak konkretne regulacje nie zostały jeszcze wydane.
Ten brak regulacji oznacza, że handel bitcoinami na Białorusi jest obarczony niepewnością. Nie ma przepisów chroniących inwestorów ani regulujących sposób działania giełd. To pozostawia miejsce na oszustwa i oszustwa. Oznacza to również, że nie ma oficjalnego sposobu kupowania lub sprzedawania bitcoinów w kraju.
Pomimo tych zagrożeń, niektórzy ludzie są nadal zainteresowani handlem Bitcoinami na Białorusi. Postrzegają to jako sposób na zarabianie pieniędzy i omijanie ograniczeń innych walut. Istnieje również rosnąca społeczność osób zainteresowanych kryptowalutami.
Każdy, kto chce handlować Bitcoinami na Białorusi, powinien być świadomy związanego z tym ryzyka. Powinieneś także zbadać różne wymiany i znaleźć taką, której ufasz. Pamiętaj, że handlując kryptowalutami jesteś odpowiedzialny za własne bezpieczeństwo.
W ciągu ostatniego roku znacznie wzrosła rola handlu bitcoinami w białoruskiej gospodarce. Rząd kraju wspierał kryptowaluty, a nawet stworzył ramy prawne do ich wykorzystania. To sprawiło, że Białoruś jest jednym z najatrakcyjniejszych krajów dla firm kryptograficznych i wiele firm osiedliło się tutaj.
Wolumen obrotu bitcoinami na Białorusi znacznie wzrósł i obecnie jest wart około 100 milionów dolarów miesięcznie. To sprawia, że Białoruś jest jednym z wiodących krajów pod względem wolumenu obrotu BTC. Większość handlu odbywa się na LocalBitcoins, a BTC o wartości ponad 60 milionów dolarów zmienia właściciela co miesiąc na platformie.
Wzrost aktywności handlu bitcoinami miał pozytywny wpływ na białoruską gospodarkę. Pomogła pobudzić wzrost gospodarczy i stworzyć nowe miejsca pracy. Dzięki wzmożonej działalności rząd był również w stanie zebrać więcej podatków.
Białoruski rząd stara się teraz dalej wspierać rozwój branży kryptowalut. Planuje uruchomienie jednego gospodarka cyfrowa Strefa, która zaoferuje ulgi podatkowe i inne korzyści dla firm działających w tym obszarze. Oczekuje się, że przyciągnie to do kraju jeszcze więcej firm kryptograficznych i pomoże w dalszym pobudzeniu gospodarki.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”