Connect with us

Gospodarka

Przyszłość Europy: Zalecenia Panelu ds. Zmian Klimatu, Środowisko / Zdrowie | Atualidade

Published

on

Przyszłość Europy: Zalecenia Panelu ds. Zmian Klimatu, Środowisko / Zdrowie |  Atualidade

Prace komisji w weekend będą prowadzone w Kampus Kolegium Europejskiego w Natolinie (Warszawa, Polska), podczas sesji plenarnych w piątek i niedzielę w Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Około 200 panelistów ze wszystkich państw członkowskich w różnym wieku i o różnym pochodzeniu zdecyduje o swoich zaleceniach dla przyszłości Europy. Będą bazować na swojej pracy z dwóch poprzednich sesji, które odbywały się w dniach 1-3. października w Strasburgu oraz w dniach 19-21. Odbyła się on-line 11 listopada, skupiając się na następujących tematach: lepsze sposoby życia; Ochrona naszego środowiska i naszego zdrowia; Reorientacja naszej gospodarki i naszej konsumpcji; w kierunku zrównoważonego społeczeństwa; i dbaj o wszystkich.

Wszystkie istotne informacje, w tym raport bieżący z prac komisji, można znaleźć na dedykowanej stronie Strona internetowa panelu 3. Projekt porządku dziennego jest dostępny tutaj.

Organy obywateli Europy w obliczu zmieniającej się sytuacji związanej z COVID-19

Zarząd Konferencji na temat Przyszłości Europy doradza instytutom partnerskim na miejscu oraz władzom lokalnym i krajowym w podejmowaniu decyzji, czy panele powinny się odbyć, czy też zostać przełożone w związku z rozwijającą się pandemią COVID. 19 sytuacja.

W grudniu 2021 r. Rada Wykonawcza podjęła decyzję o zorganizowaniu spotkania Panelu III w obecności panelistów, z pełnym poszanowaniem obowiązujących w Polsce środków zdrowotnych. Aby zapewnić udział wszystkich panelistów, dostępne będą również urządzenia hybrydowe umożliwiające zdalne połączenie. Podobnie jak w przypadku spotkania panelowego, które odbyło się we Florencji w grudniu 2021 r., tylko w pełni zaszczepieni uczestnicy i uczestnicy zostaną fizycznie wpuszczeni na miejsce.

Jednocześnie zarząd zdecydował, że pierwotnie na 14.-16. Odroczenie spotkania panelowego zaplanowanego w Maastricht (Holandia) 1 stycznia do czasu, gdy obowiązujące warunki zdrowotne i środki pozwolą na odbycie spotkania panelowego.

Zasady dotyczące COVID-19

Kolegium Europejskie stosuje wszelkie środki bezpieczeństwa przewidziane do organizacji spotkań twarzą w twarz. Tylko osoby zaszczepione (bez wymogu „zastrzyku przypominającego”) lub osoby posiadające ważne zaświadczenie o wyzdrowieniu z COVID-19 mogą uczestniczyć lub uczestniczyć osobiście. Każda osoba wkraczająca na teren kampusu College of Europe musi wykonać na miejscu szybkie testy antygenowe (wyniki po około 20 minutach), które należy powtarzać co 24 godziny. Ponadto należy zachować odległość fizyczną między ludźmi i wymagana jest maska.

READ  Przejęcie Play Communications przez francuską firmę Iliad?

Jak śledzić sesję panelową

Sesje panelowe, które obejmują wszystkich 200 panelistów, będą transmitowane na żywo z konferencji Wielojęzyczna platforma cyfrowa, a także w centrum multimedialnym Parlamentu (piątek oraz niedziela), gdzie dostępne będą również wersje nagrane.

Dziennikarze, którzy chcieliby osobiście wziąć udział, muszą zarejestrować się za pomocą poniższego linku: https://register.futureu.events/200229899?categoryid=201803654&t=86023439536314fba14ee6bab8bf45e5

Aby uzyskać dostęp do lokalu, musisz być akredytowanym dziennikarzem (w państwie członkowskim UE lub instytucjach europejskich). Strefa pracy prasy jest dostępna w każdym z następujących budynków:

Pałac Kultury i Nauki – Warszawa (piątek rano i niedziela)

Tiereszkowa lub Kopernik

Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa

Telefon: +48 22 656 76 00

Kolegium Europejskie – Natolin (Piątek i sobota)

Sala C4 – Budynek Remise

Nowoursynowska 84, 02-797 Warszawa

Telefon: +48 22 545 94 01

Aby uzyskać więcej praktycznych informacji, skontaktuj się z Paolo Saraca-Volpini pod adresem [email protected] / +32 470 88 13 42 lub Agnès Wojciechowicz pod adresem [email protected] / +48 508 856 907.

tło

Cztery europejskie organy obywatelskie, każdy z 200 panelistami, są procesem prowadzonym przez obywateli i podstawą konferencji na temat przyszłości Europy. Ich rozważania uwzględniają wkład obywateli z całej Europy, który jest gromadzony za pośrednictwem wielojęzycznej platformy cyfrowej i wydarzeń w państwach członkowskich oraz jest wspierany prezentacjami wybitnych naukowców i innych ekspertów. Obywatele byli wybierani losowo przez wyspecjalizowanych wykonawców, stosując metody zapewniające, że odzwierciedlają oni różnorodność UE pod względem pochodzenia geograficznego, płci, wieku, sytuacji społeczno-ekonomicznej i poziomu wykształcenia.

Rekomendacje europejskich organów obywatelskich zostaną przedstawione i omówione na plenum konferencji, gdzie propozycje konferencji będą dalej rozwijane. Osiemdziesięciu przedstawicieli panelu (po 20 przedstawicieli europejskich organów obywatelskich, z których co najmniej jedna trzecia ma od 16 do 25 lat) jest członkami sesji plenarnej konferencji. Tam zaprezentują wyniki swoich dyskusji panelowych i omówią je z parlamentarzystami, przedstawicielami rządów krajowych i parlamentów, komisarzami UE i innymi członkami plenarnymi instytucji UE, władz regionalnych i lokalnych, partnerami społecznymi i społeczeństwem obywatelskim.

READ  Dlaczego Polska kupuje południowokoreańskie odrzutowce, czołgi, haubice
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *