Gospodarka
Przełomowy tydzień dla europejskich inwestycji: Otwarcie najnowocześniejszych obiektów we Włoszech i Polsce
Przełomowy tydzień dla europejskich inwestycji: Otwarcie najnowocześniejszych obiektów we Włoszech i Polsce
W tym tygodniu rozszerzamy nasz zasięg, aby wspierać naszych klientów zarówno we Włoszech, jak iw Polsce. Nowe, energooszczędne lokalizacje zaspokoją rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone opakowania i zminimalizują emisje CO2.
Z całkowitą inwestycją w wysokości 100 milionów funtów i kolejnym ważnym kamieniem milowym naszej obecności w Europie, nowe, najnowocześniejsze zakłady pakowania zostaną otwarte 13 czerwcaten i 15ten Wrzesień w Castelfranco Emilia we Włoszech i Bełchatowie w Polsce.
Z 24 i 8 lokalizacjami odpowiednio we Włoszech i Polsce, nowe obiekty wzmocnią naszą obecność na dwóch kluczowych rynkach europejskich i zostały zbudowane w odpowiedzi na ciągłe zapotrzebowanie konsumentów na innowacje w zakresie zrównoważonych opakowań. Zakłady we Włoszech i w Polsce skupiają się nie tylko na opakowaniach z włókien nadających się do recyklingu, ale także na zapotrzebowaniu rynku na rozwiązania zastępujące tworzywa sztuczne. Obiekty stworzą ponad 250 nowych ról w obu społecznościach.
Oprócz zwiększenia wydajności inwestycja odzwierciedla nasze zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnej minimalizacji emisji w naszej działalności i łańcuchu dostaw. Plan jest jednym z najbardziej ambitnych planów dekarbonizacji w Europie i opiera się na naukowym celu redukcji emisji o 46%.[1]do 2030 r. i zero netto do 2050 r. Oprócz innowacyjnych środków oszczędzania energii i nowych technologii we włoskich i polskich zakładach, będziemy coraz częściej szukać w całej Europie dywersyfikacji naszych źródeł energii w kierunku niskoemisyjnych, niekopalnych paliw w celu zmniejszenia emisji CO2.
Inwestujemy nie tylko w Europie na rzecz zrównoważonego wzrostu, ale także innowacji i umożliwienia przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym.
Milesa Robertsa
Dyrektor Generalny Grupy w DS Smith
„Dobry wzrost, jaki obserwowaliśmy we Włoszech na przestrzeni lat, trwa nadal i widzimy duże zainteresowanie klientów naszymi zrównoważonymi innowacjami w zakresie opakowań. Dzięki najnowocześniejszej technologii w Castelfranco Emilia i Bełchatowie oraz naszemu ugruntowanemu podejściu opartemu na produktach z całych włókien, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do zaspokojenia popytu na obu rynkach. – Miles Roberts, dyrektor generalny grupy w DS Smith
Wspieranie zrównoważonego rozwoju dzięki innowacyjnym technologiom
Technologie w nowych lokalizacjach będą najnowocześniejsze. W Castelfranco Emilia zautomatyzowane magazynowanie pionowe będzie automatycznie komunikować się z maszynami w fabryce, aby zmaksymalizować produktywność i zmniejszyć ślad fizyczny w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności. W Bełchatowie szereg technologii, w tym rozszerzona rzeczywistość, pomoże klientom wizualizować i wspólnie opracowywać nowe zrównoważone innowacje z ekspertami z DS Smith, wspierane analizą trendów rynkowych i zachowań nabywców.
Zgodnie z naszą strategią zrównoważonego rozwoju fabryki będą tak energooszczędne, jak to tylko możliwe. Na przykład w Castelfranco Emilia miejsce jest klimatyzowane za pomocą systemu geotermalnego, który czerpie wodę z 90-metrowej studni podziemnej, utrzymując ciepło zimą i chłód latem.
Rzeczywistość jest taka, że oszczędność energii i redukcja CO2 to tylko połowa wyzwań klimatycznych – drugą jest to, jak wszyscy lepiej wykorzystujemy nasze zasoby.
Milesa Robertsa
Dyrektor Generalny Grupy w DS Smith
Podejście „weź, wyprodukuj, zmarnuj” musi być przeszłością, dlatego pomagamy klientom przejść na gospodarkę o obiegu zamkniętym poprzez nasze zasady projektowania o obiegu zamkniętym, a nasz własny model operacyjny jest już z natury rzeczy o obiegu zamkniętym.
Milesa Robertsa
Dyrektor Generalny Grupy w DS Smith
Fabryka opakowań w Castelfranco Emilia, połączona z naszą papiernią w Lukce, będzie odzwierciedlać to cyrkularne podejście do stworzenia zamkniętego modelu operacyjnego. Zwiększa to odzysk materiałów pochodzących z recyklingu i zapewnia dostawę różnych gatunków papieru do Castelfranco Emilia oraz zakładów w całych Włoszech i Europie Południowej, aby zaspokoić zapotrzebowanie na innowacyjne i zrównoważone rozwiązania opakowaniowe. Jest to jedna z kilku takich zamkniętych pętli wspierających przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym w ramach naszej strategii zrównoważonego rozwoju Now & Next.
[1] W tym roku inicjatywa Science-Based Targets Initiative (SBTi) zatwierdziła nasz naukowy cel 1,5°C dotyczący zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych z zakresu 1, 2 i 3 o 46% do 2030 r. w porównaniu z 2019 r. i do 2050 r. Osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”