Gospodarka
Promowanie ekologicznej i zrównoważonej emisji długów na rynkach wschodzących: skupienie się na sektorze nieruchomości w Polsce i Gruzji :: Green Finance
Finansowanie środowiska oraz program seminariów internetowych IFC na temat emisji obligacji zrównoważonego rozwoju z gospodarki realnej na rynkach wschodzących powraca z drugą edycją na 2023 r., skupiającą się na Polsce i Gruzji.
Seminarium internetowemu towarzyszy publikacja drugiego wydania Emerging Markets Real Economy Sustainable Bonds Tom II – przy wsparciu IFC i HSBC Analizuje istniejące i potencjalne emisje obligacji zapewniających zrównoważony rozwój gospodarki realnej w kluczowych sektorach rynków wschodzących.
Rynki wschodzące kierują swoją uwagę na kwestie zrównoważonego rozwoju i zrównoważonego rozwoju, w związku z czym konieczne są inwestycje, aby spełnić ich wkład ustalony na szczeblu krajowym w ramach Porozumienia paryskiego.
Zwiększa się wsparcie regulacyjne i wprowadzane są pionierskie ramy zrównoważonego rozwoju, aby wspierać zrównoważony rozwój i potencjalną emisję obligacji zrównoważonych na rynkach wschodzących.
Seminarium internetowe skupia się na przedstawieniu wniosków z opublikowanego raportu i skupia kluczowych interesariuszy z Polski i Gruzji. Dyskusja skupia się na konkretnych wyzwaniach, jakie stoją przed emisją obligacji zrównoważonego rozwoju w gospodarce realnej oraz na tym, w jaki sposób można ją wspierać lokalnie i przyciągać międzynarodowych inwestorów.
Moderator
Bena Smitha
Strateg danych, finanse środowiskowe
Podsumowanie raportu
Przegląd zrównoważonej emisji obligacji w docelowym sektorze – energia, transport, agrobiznes
Krajowe nurkowania głębokie – Polska i Gruzja
Panel dyskusyjny
Kto może wyemitować obligację zrównoważonego rozwoju? Jakie sektory mają potencjał w Polsce i Gruzji?
W jaki sposób można komunikować zalety emisji zielonych, a nie zwykłych obligacji waniliowych? Czy przewyższają one dodatkowe koszty emisji? W jaki sposób IFC może wspierać spółki w całym procesie emisji, szczególnie na rynkach wschodzących?
Jakie są największe wyzwania dla potencjalnych emitentów obligacji zrównoważonych z sektora realnej gospodarki na rynku polskim i gruzińskim?
A co z rosnącym naciskiem na zrównoważone finanse, w miarę jak nowe regulacje i rozwój taksonomii ułatwiają emisję obligacji zrównoważonych w Polsce i Gruzji? Jakie środki podejmują lokalne giełdy, aby zachęcić do emisji ekologicznych lub zrównoważonych obligacji?
Jacy inwestorzy inwestują w obligacje zrównoważonego rozwoju? W jaki sposób można przyciągnąć międzynarodowych inwestorów do emisji z rynków wschodzących?
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”