Gospodarka
Projekt: Grupa Działania New Europe 100 Leaders
Projekt ma na celu zbudowanie Grupy Działania New Europe 100 Leaders, która opowiada się za rozwiązaniami i zapewnia najlepsze praktyki w zakresie globalnych wyzwań dla demokracji poprzez foresight.
Projekt ma na celu analizę procesu decyzyjnego innowacyjnych firm technologicznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w celu zidentyfikowania słabych stron we współpracy zachodniego biznesu cyfrowego. Powstały raport zawiera zestaw scenariuszy i narracji dla lepszych strategii komunikacyjnych. Ponadto projekt wykorzystuje silną sieć wiodących innowatorów ICT z Europy Środkowej i Wschodniej w oparciu o nasze Nowa Europa 100 Zwycięzca budowy programu rzecznictwa na rzecz dialogu w kwestiach związanych z działaniami Europy Środkowo-Wschodniej na rzecz decyzji biznesowych i politycznych. Obejmuje to identyfikację kluczowych punktów wywierania nacisku na rządy w celu uzyskania zabezpieczeń poprzez serię wydarzeń online.
13 kwietnia 2023 r. – Budapeszt, Węgry: Dyskusja na temat prognozowania
Podczas dyskusji okrągłego stołu za zamkniętymi drzwiami liderzy gospodarki cyfrowej z Europy Środkowo-Wschodniej odnieśli się do kilku wyzwań związanych z branżą medialną i rolą dużych firm technologicznych. Dyskusja toczyła się również wokół potrzeby przeciwdziałania temu wpływowi europejskiego gracza, a także wpływu, jaki sztuczna inteligencja będzie miała na branżę.
29 marca 2023 r. – Bratysława, Słowacja: Dyskusja na temat foresightu
Podczas dyskusji panelowej, której przewodniczył redaktor naczelny Visegrad Insight Miles R. Maftean, czołowi menedżerowie gospodarki cyfrowej z Europy Środkowo-Wschodniej zbadali i zmapowali słabe punkty we współpracy biznesowej z cyfrowym zachodnim biznesem, analizując jednocześnie rolę wartości, wrażliwości kulturowej i postaw osobistych. Kluczowe obszary dyskusji obejmowały następstwa rosyjskiej inwazji na Ukrainę, inwigilację, bezpieczeństwo cyfrowe oraz rolę filantropii korporacyjnej w zapewnieniu stabilności gospodarczej i demokratycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Przeczytaj pełny opis wydarzenia tutaj.
13 grudnia 2022 – Warszawa, Polska: Wydarzenie Foresight
W jaki sposób można wykorzystać solidne praktyki biznesowe jako część szerszej architektury bezpieczeństwa? Ta zorientowana na przyszłość debata polityczna na temat odporności odbyła się z udziałem 50 różnych interesariuszy z Europy Środkowo-Wschodniej z organizacji społeczeństwa obywatelskiego, urzędników państwowych, urzędników NATO, dziennikarzy i kręgów politycznych. Dyskusję prowadził redaktor naczelny Miles R. Maftean i uwzględnione Tony’ego Househa (Przewodniczący Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce), Zoltán Varga(CEO, Central Médiacsoport) i Anna Wiącek-Kocot (Partner w zespole strategii i transformacji IT, Deloitte). Przeczytaj pełny opis wydarzenia tutaj.
O TYM PROJEKCIE:
Europa Środkowo-Wschodnia staje się polem bitwy dla głównych globalnych dostawców technologii, a Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja i państwa członkowskie UE konkurują o konsumentów, strategiczne inwestycje i współpracę z prywatnymi firmami. W szczególności chińskie firmy wywierają presję na technologie z USA i UE, stosując szereg taktyk, takich jak szpiegostwo gospodarcze i naukowe, dumping cenowy i korupcja. Budzi to obawy związane z wyciekiem danych, szpiegostwem i cyfrowym uzależnieniem gospodarczym. Projekt ma na celu rozwiązanie tych problemów poprzez utworzenie Grupy Działania New Europe 100 Leaders, która analizuje proces decyzyjny liderów biznesu ICT w regionie i opowiada się za rozwiązaniami i najlepszymi praktykami.
W ramach projektu zostanie przeprowadzone badanie ankietowe wśród wiodących innowatorów ICT z Europy Środkowej i Wschodniej w celu przeanalizowania wpływu postaw politycznych, wartości i stosunków międzynarodowych na transformację cyfrową, cyberbezpieczeństwo i globalną konkurencję. Wynikiem ankiety będzie raport identyfikujący potencjalne słabe punkty w cyfrowej współpracy biznesowej Western Digital oraz dostarczający scenariusze i narracje dla strategii komunikacyjnych, które umożliwią lepsze zrozumienie potrzeb i wartości innowacyjnej społeczności biznesowej w regionie. W ramach projektu powstanie również program rzecznictwa, w którym udział wezmą wiodący innowatorzy ICT, w celu promowania dialogu w kwestiach związanych z polityką Europy Środkowej i Wschodniej. Celem jest zidentyfikowanie wskaźników ostrej potęgi technologicznej w regionie i znalezienie kluczowych punktów nacisku, w których należy podjąć środki ochronne. Odbędzie się to poprzez serię wydarzeń online organizowanych na poziomie lokalnym i regionalnym.
Projekt ten jest wspierany przez Centrum międzynarodowych firm prywatnych (CIP).
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”