Zabawa
Program Netflixa jest w dużej mierze kręcony w skansenie
Netflix „1670” to polski serial komediowy satyryczny, który przenosi nas do XVII wieku, do wioski, w której szlachcic Jan Adamczewski stara się zostać najsłynniejszą postacią w kraju. Jednak w jego ambitnym dążeniu do najwyższych celów często przeszkadzają obowiązki właściciela gruntu, do których zalicza się członkostwo w radzie regionalnej, radzenie sobie z rolnikami, którzy tracą motywację do pracy i wiele innych. Jednak dzięki postępowemu myśleniu udaje mu się wyjść z każdej sytuacji i dążyć do celu. Przedstawienie, w którym występują zabawne role polskich aktorów, w tym Bartłomieja Topy, Katarzyny Herman i Martyny Byczkowskiej, rozgrywa się we wsi Adamczycha i pozostawia widzów z pytaniem, gdzie kręcono „1670” i czy jest to rzeczywiste miejsce.
1670 lokalizacji filmowych
„1670” został nakręcony w całości w Polsce, a konkretnie na Podkarpaciu i pozornie w Warszawie. Ponieważ poszukiwania aktorów i statystów rozpoczęły się podobno jesienią 2022 roku, prawdopodobne jest, że zdjęcia do pierwszego odcinka miały miejsce w ostatnich miesiącach tego roku. Przejdźmy więc do poszczególnych lokalizacji i dowiedzmy się, jak zostały zaprojektowane i wykorzystane podczas kręcenia serialu Netflix!
Województwo PodkarpackiePolska
Duża część „1670” pochodzi z województwa podkarpackiego, które leży w południowo-wschodniej części Polski. W szczególności skansen „Park Etnograficzny Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej” przy ulicy Wolskiej 36 w małej miejscowości Kolbuszowa służy do prezentacji większości widoków zewnętrznych wsi Adamczycha, gdzie rozgrywa się opowieść. Według doniesień, oprócz istniejących, zespół produkcyjny buduje i wykorzystuje na potrzeby serialu także nowe budynki.
W skansenie znajduje się kilka urokliwych wiosek z okresu od XIX do XX wieku, zajmujących powierzchnię około 30 hektarów. W jego skład wchodzą chaty, obory, kurniki, stodoły, młyn dla koni, stodoła na siano, a także wiejskie budynki przemysłowe, takie jak młyn wodny, wiatraki, olejarnia, a także budynki użyteczności publicznej – szkoła, karczma i remiza strażacka . W rozmowie z Korso KolbuszowskieMichał Sikorski, który gra Jakuba, podzielił się swoimi ulubionymi momentami z planu.
Michał zdradza: „Atmosfera, która towarzyszyła nam na planie, z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci. Cały zespół był ze sobą bardzo zżyty. Obecni byli także mieszkańcy Kolbuszowej, Rzeszowa i okolic. Dobór statystów był znakomity, na planie była stała ekipa, z którą bardzo łatwo było pracować, ale świetnie się też bawiliśmy w przerwach między zdjęciami”.
Warszawa, Polska
Wydaje się, że niektóre fragmenty „1670” odnotowano także w stolicy Polski, Warszawie. Jedno ze studiów filmowych jest eksponowanym miejscem kręcenia serialu komediowego, ponieważ na jednej lub dwóch scenach dźwiękowych można nagrać kilka scen wnętrz. Oprócz seriali historycznych na przestrzeni lat w Warszawie wyprodukowano wiele filmów i seriali telewizyjnych, m.in. „Trzy kolory: biały”, „Dawid i elfy”, „Idzie morderstwo”, „Poskromienie sprytnego”, „i „Sexify”.
Przeczytaj więcej: Najlepsze filmy historyczne na Netfliksie
Typowy awanturnik. Zły odkrywca. Przyjazny myśliciel. Introwertyk.