Connect with us

technologia

Profesor informatyki z tytułem doktora honoris causa w Polsce | wiadomości FIU

Published

on

Profesor informatyki z tytułem doktora honoris causa w Polsce |  wiadomości FIU

Wybitny profesor uniwersytecki Sundararaja Siharama Iyengar otrzymał w zeszłym miesiącu tytuł doktora honoris causa Politechniki Poznańskiej. Podczas uroczystej ceremonii Iyengar został wpisany na listę nagrodzonych z poprzednich dekad, a następnie przedstawił prezentację dotyczącą tylko jednego obszaru swojej rozległej wiedzy: cyberbezpieczeństwa i trendów w kryminalistyce cyfrowej.

Iyengar został wybrany do prestiżowej nagrody po rygorystycznej ocenie jego osiągnięć naukowo-badawczych i rekomendacji drugiej polskiej uczelni. Międzynarodowa reputacja Iyengara wynika z wybitnych osiągnięć w przełomowych badaniach, inspirującego nauczania i wyjątkowej służby. Jego zainteresowania badawcze i edukacyjne obejmują inteligentne systemy o wysokiej wydajności, algorytmy nauki o danych i uczenia maszynowego, fuzję czujników i eksplorację danych.

Jest członkiem Narodowej Akademii Wynalazców i ma siedem wspólnych patentów. Jest członkiem American Institute for Medical and Biological Engineering, American Association for the Advancement of Science oraz Association of Computing Machinery. Opublikował ponad 600 artykułów i jest autorem, współautorem lub redaktorem 32 książek.

Oprócz tego, że jest często cytowany przez innych naukowców, Iyengar otrzymał liczne wyróżnienia, w tym nagrody za całokształt twórczości i nagrody za wybitne badania od organizacji z całego świata. Oprócz studentów wypromował także 165 doktorantów. W latach 2011-2020 był dyrektorem obecnie przemianowanej Knight Foundation School of Computing and Information Sciences.

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, gdzie nadanie tytułu doktora honoris causa jest często częścią ćwiczeń dyplomowych, w Polsce miało ono charakter odrębnego wydarzenia i wiązało się z rytuałami sprzed setek lat.

„Nadanie tytułu doktora honoris causa ma bogatą tradycję na europejskich uniwersytetach i uważam to za jeden z klejnotów mojego życia” – powiedział Iyengar. „Ceremonia była doniosłą okazją, nie tylko dla mnie, ale także dla mojej rodziny.” Jego syn i 13-letni wnuk byli obecni.

Urzędnik z Politechniki Poznańskiej (PUT) wyjaśnił, jak ważne jest podkreślenie Iyengara jako wybitnego wkładu w szeregu tych, którzy rozwinęli tę dziedzinę.

„Na rozwój Internetu Rzeczy we współczesnej cywilizacji wpływ mają wybitni i kreatywni naukowcy, których działalność badawcza wykracza poza dotychczasowe schematy” – powiedział Teofil Jesionowski, którego tytuł jest odpowiednikiem rektora uniwersytetu w Stanach Zjednoczonych. „W swojej 100-letniej historii Politechnika Śląska przyznała ten prestiżowy tytuł tylko 43 osobom.”

PUT jest jedną z wielu instytucji partnerskich JAF, związek oparty na umowach i wspólnej chęci współpracy na różne sposoby. Dzień uhonorowania Iyengara to kolejny krok w promowaniu działań i wymian między dwoma uniwersytetami, dodał Jesionowski.

Iyengar po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę naukowców i administratorów polskiego uniwersytetu, kiedy odwiedził uniwersytet w 2019 roku jako specjalista Fulbrighta, współpracując z wykładowcami i studentami nad badaniem Smart Cities: A Mobile and Social Networking Approach. Ten udany projekt zaowocował współpracą z naukowcem z PUT, który stworzył dwie książki i cztery artykuły, a także możliwość ciągłego uczenia się — wirtualne warsztaty cyfrowe na temat cyberbezpieczeństwa i kryminalistyki cyfrowej — dla ich zespołów studenckich.

Absolwent Politechniki Poznańskiej Konrad Śniatała spędził trzy miesiące w JAF, prowadząc badania informatyczne pod kierunkiem Iyengara. „Praca profesora Iyengara jest aktualna i zgodna z moimi zainteresowaniami”. Śniatała wyjaśnione. „Zapytałem go więc, czy mógłby zostać moim studentem. przełożonego, a on się zgodził.

W FIU ci, którzy znają Iyengara, rozumieją, dlaczego cieszy się on tak dużym szacunkiem za granicą.

doktorat Student Yashas Hariprasad pracował z Iyengarem przy kilku projektach i chwali go za uruchomienie programu mentoringu dla uczniów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji w Bangalore w Indiach.

„Program to po prostu kolejny sposób, w jaki Dr. Iyengara i jego zmarłej żony z powrotem do ich rodzinnej społeczności” – powiedział Hariprasad o parze urodzonych w Indiach.

Absolwent Jerry Miller MS ’11, który pracuje na wydziale informatyki, powiedział: „Jeden lub dwa od dr. Osiągnięcia Iyengara oznaczałyby pomyślną karierę dla większości ludzi, ale dr. Iyengar nie jest taki jak większość ludzi. Jest człowiekiem o wyjątkowej energii, zapału i ciekawości intelektualnej, z zamiłowaniem do wiedzy i radości życia”.

READ  „Kill The Justice League” ożywia teraz Ligę Sprawiedliwości
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *