Connect with us

Zabawa

Producent filmowy z Toronto animuje historię życia Charlotte Salomon . z czasów Holokaustu

Published

on

Producent filmowy z Toronto animuje historię życia Charlotte Salomon . z czasów Holokaustu

Producentka filmowa Julia Rosenberg pewnego ranka biegała, kiedy postanowiła opowiedzieć historię Charlotte Salomon, młodej niemiecko-żydowskiej artystki, która stworzyła tak zwaną pierwszą powieść graficzną (Życie? czy teatr?), w formie filmu animowanego, Charlotte (w kinach 22 kwietnia).

„Pomysł był dla mnie tak jasny, że nawet go nie kwestionowałem” – powiedział Rosenberg Yahoo Kanada. „Charlotte Salomon narysowała historię swojego życia i dlatego musiałem wyprodukować film animowany, który nakreśli jej historię życia”.

„Sam film jest narysowany, jest sztuką, pięknie wzmacnia podejście Charlotte do opowiadania historii… W pewnym sensie jest bliższy krajobrazowi snu pod wieloma względami i zaskakuje nas, jak może wywoływać stany emocjonalne i uczucia, kiedy to robimy”. najmniej się tego spodziewaj.”

FRANKFURT nad Menem, NIEMCY: Zwiedzający ogląda obraz Charlotte Salomon wystawiony w muzeum „Staedel” we Frankfurcie nad Menem, 15 czerwca 2004 r. Od 17 czerwca do 22 sierpnia 2004 r. „Staedel” jest wystawiony w wystawa „Życie? czy teatr?” we współpracy z Żydowskim Muzeum Historycznym w Amsterdamie artysta namalował 280 z około 1300 gwaszy w wybuchu intensywnej twórczości w latach 1940-1942 na południu Francji. C’est toute ma vie, (To całe moje życie) tak opisuje kolekcję Charlotte Salomon. Artysta zginął w obozie koncentracyjnym Auschwitz. AFP PHOTO DDP / THOMAS LOHNES GERMANY OUT (źródło zdjęcia powinno brzmieć THOMAS LOHNES / DDP / AFP przez Getty Images)

Salomon, utalentowany artysta, uciekł z nazistowskich Niemiec, a konkretnie z Brelina, do schronienia w południowej Francji. Nadal malowała, ale jej życie zostało przerwane przez odkrycie głębokiej historii chorób psychicznych i samobójstw jej rodziny. To skłania Salomona do wizualnego przedstawienia historii swojego życia, która została nam przekazana Życie? czy teatr?

Salomon zginął po tym, jak ona i jej mąż zostali wywiezieni z południowej Francji do Auschwitz w Polsce przez niemieckie gestapo. Zmarła w dniu swojego przyjazdu w 1943 roku, w wieku 26 lat i piątym miesiącu ciąży.

„Pierwszą rzeczą, której wszyscy chcemy, jest to, aby ludzie lepiej zapoznali się z tym dziełem i jego historią, a także wzmocnili jego geniusz i zwiększyli uznanie dla niego” – powiedział Rosenberg.

„Historia Charlotte to opowieść o nadziei i pomimo wszystkich wyzwań, które rzucają nam wyzwanie zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, możemy dokonać pewnych wyborów i często znaleźć nadzieję dzięki kreatywności”.

Charlotte w kinach 22 kwietnia (zdjęcia z elewacji)

Charlotte w kinach 22 kwietnia (zdjęcia z elewacji)

Choć okoliczności powstania filmu wymagały od Rosenberg pracy nad interpretacją pracy i historii życia Salomona, producent filmu podkreślił, że sama Salomon „zaprasza nas do zakwestionowania portretu jej życia”, nawet nazywając to pracą. Życie? czy teatr?ze znakiem zapytania.

„Przyjrzeliśmy się, jak Charlotte opowiedziała swoją własną historię w Życie? czy teatr?konsultowaliśmy się z Fundacją Charlotte Salomon, przyjrzeliśmy się różnym podejściom akademickim i jest wiele interesujących teorii” – powiedział Rosenberg. „Ten, który został opublikowany kilka lat temu, spekuluje na ten temat [her] Dziadek był szczególnie okropny, jeszcze straszniejszy, niż pojawia się w naszym filmie”.

„Wtedy myśleliśmy, cóż, to interesujące, ale wydaje się, że jest to interpretacja i myślę, że Charlotte z radością przyjęłaby interpretację… Staraliśmy się jak najwięcej trzymać się tego, co jest bardziej znane”.

Charlotte, z głosem głównego bohatera autorstwa Keiry Knightley po angielsku i Marion Cotillard po francusku, wykorzystuje pięknie wykonaną animację, aby opowiedzieć tę przejmującą historię, ale jak podkreśla Rosenberg, wciąż pełną nadziei i inspiracji. Obrazy mają wyjątkową ekspresję, która tak skutecznie przekazuje tę otrzeźwiającą narrację, zachowując jednocześnie artystyczne piękno.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *