Connect with us

Nauka

Proces i kontrola dzisiaj | Jungheinrich Automaty do Coca-Cola HBW

Published

on

Proces i kontrola dzisiaj |  Jungheinrich Automaty do Coca-Cola HBW
  • Powlekana konstrukcja regału do wysokiego magazynu palet o wysokości 42 metrów
  • rozwiązanie jednotorowe
  • wszystko z jednego źródła

Jungheinrich buduje zautomatyzowane rozwiązanie dla Coca-Cola HBW (magazyn wysokiego składowania) w swoim zakładzie w Radzyminie w Polsce. Nowy system magazynowy rozbudowuje istniejące obiekty i oferuje najnowocześniejsze technologie. Budowa będzie prowadzona z zachowaniem ciągłości operacji, a oddanie do użytku planowane jest na 2022 rok.

Celem firmy Coca-Cola była optymalizacja dostępnej przestrzeni, stworzenie dodatkowej pojemności pamięci masowej i zwiększenie mocy obliczeniowej. Do realizacji tego specjalista ds. intralogistyki z Hamburga zaplanował magazyn o dużej pojemności o wysokości 42 metrów i długości 60 metrów w konstrukcji samonośnej. Gwarantuje maksymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnej dużej wydajności przeładunkowej. Zautomatyzowany magazyn o dużej wysokości składa się w sumie z czterech korytarzy i oferuje miejsce na maksymalnie 14 000 palet, które mogą być składowane na podwójnej głębokości. Wszystkie procesy w górnej części magazynu są w pełni zautomatyzowane, a eksperci firmy Jungheinrich zaprojektowali je z możliwością rozbudowy: dodatkowe korytarze można dodać w późniejszym terminie bez przerywania bieżącej działalności.

Nowe rozwiązanie magazynowe firmy Jungheinrich usprawnia również trasę transportu produkcji. W tym celu specjalista ds. intralogistyki z Hamburga przeprowadził modyfikacje i rozbudował istniejące systemy transportowe: Kolej jednoszynowa z mostem jest teraz sercem Radzymina. Transportuje gotowe butelki po napojach do wszystkich dostępnych miejsc przechowywania. Niestandardowa koncepcja intralogistyki firmy Jungheinrich umożliwia optymalny przepływ materiałów między różnymi obszarami zakładu.

Szymon Matulka, kierownik ds. inżynierii w BU Poland i Baltics w Coca-Cola HBW mówi: „Instalacja jest dla nas czymś wyjątkowym. Dzięki zautomatyzowanemu magazynowi i ulepszonym trasom transportowym wyznaczamy standardy w zakresie wydajności i bezpieczeństwa. W ten sposób gwarantujemy stałą wysoką dostępność naszych produktów. ”

Ponadto maszyny do składowania i wyszukiwania firmy MIAS, filii Jungheinrich, przyspieszają automatyczny magazyn palet: dzięki specjalnie zaprojektowanemu wyposażeniu możliwe jest osiągnięcie szybkich procesów podczas składowania i pobierania towarów o wadze do siedmiu mnóstwo. Wymieniony został również istniejący System Zarządzania Magazynem (WMS). W przyszłości Coca-Cola HBW będzie wykorzystywać tylko jeden system WMS dla całego magazynu, który obejmuje wiele rozwiązań intralogistycznych. Będzie służył do zarządzania wszystkimi instalacjami i procesami. Oprogramowanie pomaga zidentyfikować możliwe optymalizacje systemu, takie jak dystrybucja towarów do różnych lokalizacji magazynowych.

READ  Airbus buduje dla Polski dwa satelity EO – SatNews

Steve Richmond, dyrektor ds. systemów logistycznych, Jungheinrich UK, komentuje: „Uruchomienie tego innowacyjnego rozwiązania automatyzacji zoptymalizowało przepływ materiałów dla Coca-Coli, a wspólne wizje obu firm skupiły się na większej wydajności, produktywności i optymalizacji procesów poprzez inteligentną produkcję i Logistyka.”

Poproś dostawcę o BEZPŁATNE informacje na temat produktów w tym artykule

Zaloguj się lub zarejestruj

Process and Control Today nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów i obrazów przesłanych lub wyprodukowanych zewnętrznie. Kliknij tutaj, aby wysłać do nas wiadomość e-mail o wszelkich błędach lub pominięciach zawartych w tym artykule.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *