Powrót Gilasa w meczu przeciwko Polsce nie powiódł się

Gilas Pilipinas składa się z 11 zawodników z FIBA ​​​​OQT.

MANILA, Filipiny – Prawie, ale nie do końca.

Gilas Pilipinas odrobił 14-punktowy deficyt, ale nieznacznie przegrał z Polską 82:80 w towarzyskim meczu w niedzielę wczesnym rankiem (czasu manilskiego) na Arenie Sosnowiec.

Michał Sokołowski zdobył dla Polaków 21 punktów, którzy wykorzystali 11 z 24 rzutów za trzy punkty.

Na koniec trzeciej kwarty Polska prowadziła zaledwie dwoma punktami (58-56), ale gospodarze rozpoczęli ostatnią część od serii 9:0, zakończonej stratą Andrzeja Pluty, dzięki czemu wynik wzrósł do 11 punktów. (67-56).

Justin Brownlee przerwał ucieczkę za dwa punkty, ale Polak z daleka był coraz bliżej.

Alexander Balcerowksi trafił ogromną trójkę, zwiększając prowadzenie do 12 punktów, zanim June Mar Fajardo odpowiedziała rzutem z wyskoku i podwyższyła na 70-60.

Następnie Pluta zemścił się za trzy punkty, podczas gdy Brownlee odpowiedział za dwa punkty.

Następnie Jarosław Zyskowski trafił za trzy punkty i powiększył prowadzenie do 14 (76-62), największego wieczoru.

Na 4:16 minuty przed końcem Brownlee i Dwight Ramos objęli prowadzenie 76:67, a różnicą do nich było zaledwie dziewięć punktów.

Jednak Zyskowski trafił za trzy punkty nad wyciągniętymi ramionami Kai Sotto i na cztery minuty przed końcem objął prowadzenie 79-67.

Kiedy dynamika była wyraźnie po stronie Polski, Gilas zaatakował jak burza.

Ramos próbował dogonić Filipiny, zmniejszając prowadzenie do pięciu punktów (77-82) i zdobywając osiem punktów w 1:43 minucie meczu.

Niewykorzystane uderzenie z linii rzutów wolnych przez Chrisa Newsome’a ​​sprawiło, że mecz zakończył się wynikiem 4-punktowym, 78-82. Z kolei Balcerowski nie trafił za trzy punkty, a Gilas miał okazję zawęzić grę do jednego posiadania.

Piłka trafiła w ręce Ramosa, który strzelił z dużej odległości, ale minął bramkę.

READ  Dzięki nowym inwestycjom West Ham United zyskuje coraz większe wpływy w Czechach

CJ Perez w ustawieniu na 2,3 sekundy przed końcem zapewnił ostateczny wynik, a Polska wykorzystała przerwę na żądanie, aby zakończyć mecz.

Tą porażką Gilas zakończył europejską część swoich przedsezonowych meczów bez zwycięstwa, a drużyna za kilka dni weźmie udział w Olimpijskim Turnieju Kwalifikacyjnym FIBA ​​​​w Rydze na Łotwie.

Wcześniej przegrali z Turcją 84:73.

O udział w igrzyskach olimpijskich Filipiny będą rywalizować z Łotwą i Gruzją.