Nauka
Pomoc uchodźcom w Europie | Szkoła Bowdoina
Dzięki grantowi z rosyjskiego oddziału Bowdoina Gramley spędził większość swoich wakacji jako międzynarodowy wolontariusz w Krakowie, w Polsce, gdzie pracował w centrach dystrybucyjnych dwóch organizacji humanitarnych.
Te grupy to Krakowskie Centrum Społeczności Żydowskiej i Fundacja Dobre Zawsze Wraca (po polsku „dobro zawsze powraca”), oboje ciężko pracują, aby pomóc niektórym z milionów ukraińskich uchodźców, którzy przybyli do Polski od czasu inwazji Rosji na ich kraj w lutym 2022 r.
Gramley wykorzystywał swoje umiejętności językowe (większość Ukraińców mówi po rosyjsku), aby tłumaczyć między anglojęzycznymi uchodźcami, personelem i wolontariuszami. Powiedział, że codziennie organizuje zasoby, aby zapewnić żywność, odzież i pomoc administracyjną 300–400 uchodźcom, których codzienne potrzeby są zależne od tych organizacji.
„Przez cały mój pobyt w Polsce stało się dla mnie aż nadto jasne, jak katastrofalny w rzeczywistości jest trwający kryzys humanitarny na Ukrainie” – powiedział duet religijny i rosyjski. „Jednak wykorzystanie mojej znajomości języka rosyjskiego do zrobienia niewielkiej zmiany za granicą miało ogromne znaczenie”.
Chunwen Ko ’25 spędziła lato w Berlinie w Niemczech, pracując dla organizacji non-profit promującej integrację nowych imigrantów (w tym uchodźców z Ukrainy) z lokalnymi mieszkańcami od dawna. Grupa tzw Daj coś od siebie Berlinowi (GSBTB) oferuje bezpłatne kursy i zajęcia, podczas których berlińczycy z różnych środowisk, zarówno nowicjusze, jak i urodzeni i wychowani, mogą wspólnie uczyć się, tworzyć i dzielić się wiedzą, wyjaśnił rząd i rosyjski podwójny kierunek studiów. Zajęcia obejmują zajęcia muzyczne (otwarte na wszystkich poziomach), wspólne kolacje, cotygodniową przestrzeń artystyczną i zajęcia z języka niemieckiego.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”