Connect with us

Sport

Polski wioślarz olimpijski odważnie dziękuje swojej dziewczynie po zdobyciu srebra

Published

on

Polski wioślarz olimpijski odważnie dziękuje swojej dziewczynie po zdobyciu srebra

Olimpijska wioślarka Katarzyna Zillman z Team Poland wykorzystała swój srebrny medal w podwójnej czwórce kobiet, aby publicznie podziękować swojej przyjaciółce.

Jej publiczna wdzięczność była zarówno wzruszająca, jak i odważna i odważna, biorąc pod uwagę, że jej ojczyzna jest teraz kontrolowana przez prawicowy rząd, który jest obecnie jednym z najbardziej represyjnych w społeczności LGBTQ + w Europie.

„Zadzwoniłem do mojej dziewczyny”, powiedział Zillman wirtualna Polska po ich zwycięstwie. „To jest Kanadyjka Julia Walczak. Pokazałam jej medal, wyznała mi, że przez ostatnie dwa tygodnie była wielkim kłębkiem nerwów. A dziś była zrelaksowana. ukojenie i odprężenie po pięciu latach codziennego myślenia o wyścigu o medal olimpijski i momencie, w którym go zdobędziemy.”

Zillman ujawniła również, że drugą osobą, do której zadzwoniła, była „Mamo, którą musiałem się uspokoić, ponieważ wciąż była bardzo emocjonalna i płakała”.

Wychodzenie jako LGBTQ+ niesie ze sobą duże ryzyko w Polsce W ostatnich latach pojawiają się paralele w homofobii i prawicowej polityce. Prawie jedna trzecia miast w Polsce zadeklarowała się jako „strefy wolne od LGBT”. Jeden polityk chciał, aby cały kraj był podobnie oznaczony. Polskie sądy anulowały dwie z tych deklaracji w zeszłym roku, a Unia Europejska ogłosiła, że ​​zawiesi środki dla każdej gminy, która ogłosiła się strefą wolną od LGBT. Ale prawicowy rząd Polski, kierowany przez prezydenta Andrzeja Dudę, został w zeszłym roku ponownie wybrany na drugą kadencję po kampanii na rzecz „karty rodziny” z propozycjami zakazu m.in. równości małżeństw i adopcji dzieci przez rodziny LGBTQ+ zapobiec.

Rozprawa ze społecznością LGBTQ+ była trudna w kulturowo konserwatywnym i głęboko religijnym kraju. W styczniu 2019 r. trzy kobiety zostały postawione przed sądem za publiczne noszenie plakatów przedstawiających Maryję Dziewicę i Dzieciątko Jezus z tęczowymi pierścieniami. Elżbieta Podleśna, Anna Prus i Joanna Gzyra-Iskandar Podleśna zostały oskarżone o obrazę uczuć religijnych katolików poprzez pokazanie własnej tęczy Marii i Jezusa podczas dumy w Płocku. Kobiety powiedziały, że do pokojowego protestu zainspirowała je homofobiczna wielkanocna wystawa w pobliskim kościele. Na szczęście w marcu kobiety zostały uniewinnione ze wszystkich zarzutów.

Zillman omijała pytania o jakąkolwiek dyskryminację, z którą może się zetknąć, mówiąc, że problem „nie jest na dzisiaj”. Jeśli chodzi o tolerancję, najwyraźniej miała serce i umysł we właściwym miejscu.

„Po prostu kochajmy się wszyscy” – powiedziała. „Miejmy oczy otwarte na potrzeby innych. Znajdźmy w sobie empatię i pamiętajmy, że ludzie, których spotykamy, mogą mieć dla nich trudny moment”.

POWIĄZANE | Wszyscy LGBTQ + olimpijczycy, którzy zdobyli medale na Igrzyskach w Tokio (do tej pory)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *