Nauka
POLSKI KRAJOWY PROGRAM STAŻYSTY PRZEZ ESA – POLSA
JUŻ OTWARTY NABÓR WNIOSKÓW DO KRAJOWEGO PROGRAMU STAŻÓW.
Polska Agencja Kosmiczna aktywnie wspiera studentów i absolwentów, uczestnicząc w budowaniu potencjału młodych pracowników sektora kosmicznego, wspierając programy, staże i praktyki zawodowe.
Polski Narodowy Program Stażysty w Europejskiej Agencji Kosmicznej daje cenne doświadczenie w opracowywaniu i prowadzeniu misji kosmicznych. Ponadto zdobywają także bogate osobiste doświadczenie życia i pracy w innym kraju oraz w zróżnicowanym, międzynarodowym środowisku.
Możliwości odbycia stażu obejmują różnorodne obszary działalności, w tym na przykład:
- Zarządzanie Misją
- Inżynieria systemowa
- Kontrola jakości w inżynierii kosmicznej
- Gospodarka kosmiczna, komercjalizacja i innowacje
Warunki rekrutacji określa art REGULAMIN naboru kandydatów na staż w Europejskiej Agencji Kosmicznej dla absolwentów uczelni wyższych w ramach Krajowego Programu Stażowego
ZAPISY JUŻ OTWARTE!
TERMIN ZAKOŃCZENIA TO 4 GRUDNIA 2023 (23:59 CET) Inspirujesz się kosmosem i planujesz swoją karierę w sektorze kosmicznym?
->->-> REJESTRACJA TUTAJ ([email protected])
OFERTY STAŻOWE NA ROK 2024:
OFERTY STAŻOWE NA ROK 2023/2024:
WARUNKI UCZESTNICTWA
Ogólnopolski Program Stażowy został stworzony z myślą o absolwentach, którzy posiadają:
- Polska narodowość
- uzyskali tytuł magistra w ciągu ostatnich dwóch lat, o przyjęcie mogą ubiegać się także studenci ostatniego roku studiów magisterskich, pod warunkiem, że uzyskali tytuł magistra do dnia rozpoczęcia stażu w ESA
- bardzo dobra znajomość języka angielskiego
CZAS TRWANIA
Staż trwa początkowo 1 rok, po czym może zostać przedłużony na kolejny rok, w oparciu o pozytywną ocenę POLSA i ESA. Maksymalny czas trwania stażu wynosi 24 miesiące.
Staż rozpocznie się 1 lutego 2024 roku.
PROCES APLIKACJI KANDYDATA
Możesz subskrybować maksymalnie trzy tematy z powyższej listy.
Wniosek musi zawierać:
- list motywacyjny w języku angielskim, wyjaśniający zainteresowanie wybranym stanowiskiem (maksymalnie dwie strony A4); Kandydaci muszą złożyć osobne listy motywacyjne dla każdego stanowiska, na które aplikują
- CV w języku angielskim
- kopia dyplomu
- kandydaci, którzy są obecnie na ostatnim roku studiów, muszą przedstawić dowód przyjęcia potwierdzający, że są na ostatnim roku
- wszelkie inne dokumenty mogące potwierdzać kandydaturę kandydata (opcjonalnie)
PROCES SELEKCJI
W ciągu pięciu dni roboczych po zakończeniu rozmowy poinformujemy każdego kandydata e-mailem, czy zakwalifikował się do następnego etapu.
Kwalifikujący się kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne z przedstawicielami POLSA. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na drugą rozmowę kwalifikacyjną z ESA.
Rekrutacja obejmuje maksymalnie 20 wakatów.
Kandydaci wybrani w procesie rekrutacyjnym podpiszą umowę z POLSA oraz odrębną umowę z ESA.
STATUS STAŻU
Wybrani kandydaci, którzy podpiszą umowę z ESA, nie będą mieli statusu pracownika ESA, jednakże staż odbywa się w ramach organizacji ESA, a Stażyści podlegają bezpośrednio Dyrektorowi Generalnemu Agencji lub jego przedstawicielowi.
KORZYŚCI
Przez cały okres stażu stażysta otrzyma od ESA miesięczną kwotę 3600 euro. (Finansowanie pochodzi ze środków Ministerstwa Rozwoju i Technologii). Stażysta będzie zobowiązany do posiadania ubezpieczenia zdrowotnego, NNW i OC oraz będzie odpowiedzialny za zapewnienie prawidłowej sytuacji podatkowej.
Udział w procesie rekrutacyjnym poprzez złożenie aplikacji jest równoznaczny z akceptacją treści Regulaminu i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”