Connect with us

technologia

Polski górnik komercjalizuje technologię wykorzystującą panele słoneczne do wydobywania bitcoinów i ogrzewania domów

Published

on

Polski górnik komercjalizuje technologię wykorzystującą panele słoneczne do wydobywania bitcoinów i ogrzewania domów
Źródło: AdobeStock/ronstik

Zdeterminowany, aby zmniejszyć ślad węglowy swojej działalności wydobywczej Bitcoin (BTC) i obniżyć rachunki za energię elektryczną, polski górnik Paweł Wojciechowski zaczął używać paneli fotowoltaicznych (PV) do wydobywania kryptowalut i wykorzystywać nadmiar ciepła do podgrzewania wody w swoim gospodarstwie domowym. W obliczu rosnącego zapotrzebowania na jego know-how Wojciechowski zdecydował się na komercjalizację technologii.

Wojciechowski, który prowadzi firmę informatyczną w Gnieźnie na zachodzie Polski, powiedział Polski serwis informacyjny Onet.pl, pod jego Płomień IT Brand, dostarczy konsumentom swój wynalazek – inteligentny kocioł, który należy podłączyć do istniejącego systemu grzewczego w domu i wykorzystywać ciepło wytwarzane przez urządzenia do wydobywania kryptowalut.

„Będziesz potrzebował hydraulika, aby to zrobić, ale proces nie jest skomplikowany. Kocioł ten musi być podłączony do urządzenia wytwarzającego ciepło. W moim przypadku jest to mój sprzęt do wydobywania kryptowalut” – powiedział górnik.

Sprzęt górnika do wydobywania Bitcoinów wymaga 38 kilowatów na godzinę (kWh) energii elektrycznej w ciągu 24 godzin. Dla porównania, przeciętna lodówka zużywa w tym samym okresie 0,8 kWh. Ponieważ wydobycie bitcoinów zwiększyło zużycie energii w jego gospodarstwie domowym, Wojciechowski początkowo zdecydował się zainstalować 31 paneli słonecznych na dachu swojego domu, osiągając łączną moc szczytową 9,9 kilowata (kWp). Później zdecydował się zainstalować tę samą liczbę modułów, aby uzyskać moc wyjściową około 20 kWp.

Aby rozwijać swój produkt, Wojciechowski twierdzi, że nawiązał współpracę z fabryką specjalizującą się w produkcji rozwiązań grzewczych oraz z anonimową zagraniczną firmą chemiczną.

„Dzięki temu mieliśmy dostęp do najwyższej klasy ekspertów i laboratorium chemicznego, którego sami nie moglibyśmy stworzyć” – mówi przedsiębiorca.

Wojciechowski powiedział, że ta współpraca pozwoliła jego firmie pozyskać środek chemiczny, w którym zanurzany jest sprzęt do wydobywania kryptowalut. Połączenie jest „bezpieczne nie tylko dla urządzeń elektronicznych, ale także dla ludzi”. Urządzenie za pomocą środka przekazuje ciepło do instalacji grzewczej, która następnie rozprowadza je po całym domu Wojciechowskiego.

READ  Drukowany w 3D ultra wytrzymały i plastyczny stop opracowany przez UMass Amherst i Georgia Tech

Cena produktu nie została ujawniona.

____

Ucz się więcej:
– Polski górnik wykorzystuje panele słoneczne do wydobywania Bitcoinów i ogrzewania swojego domu
– Wydobywanie Bitcoinów i kryptowalut w 2022 roku: nowe lokalizacje, technologie i więksi gracze

– Analitycy widzą wolniejszy wzrost hashrate’u Bitcoina w 2022 roku w obliczu korekty rynkowej
– Szybkość mieszania wydobycia Bitcoinów podwoi się w 2022 r., przewiduje dyrektor generalny Compute North

– Polscy prawodawcy naciskają na ministerstwo finansów w sprawie rachunków bankowych firm kryptowalutowych
– Polskie banki rozważają projekty CBDC i kryptowalut

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *