Polska „optymistycznie” patrzy na kontuzję Lewandowskiego przed Euro 2024

<eine Klasse="Verknüpfung " href="https://sports.yahoo.com/soccer/players/375200/" Daten-i13n="Sek.:Inhalts-Leinwand;Untersek.:Ankertext;Ulme:Kontext-Link" Daten-ylk="slk:Robert Lewandowski;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Robert Lewandowski</a> musiał opuścić boisko w pierwszej połowie meczu z Turcją w swoim 150. międzynarodowym meczu (Wojtek Radwański)” src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/gV6fZDFS3kYZfIzFyeL6Qg–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY2Ng–/ https://media.zenfs.com/en/afp.com/591f61c3df7107cb5f677b910933eefd” data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/gV6fZDFS3kYZfIzFyeL6Qg–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PT k 2MDtoPTY2Ng–/ https: //media.zenfs.com/en/afp.com/591f61c3df7107cb5f677b910933eefd”/><button class=

Polski Związek Piłki Nożnej wyraził we wtorek optymizm co do kondycji Roberta Lewandowskiego, po tym jak kapitan opuścił boisko w pierwszej połowie towarzyskiego meczu z Turcją przed Euro 2024 z powodu problemów z kolanem.

35-letni Lewandowski został zmieniony w 33. minucie poniedziałkowego zwycięstwa 2:1, sześć dni przed pierwszym meczem Polski z Holandią.

„Pozostajemy optymistami” – powiedział AFP rzecznik stowarzyszenia Emil Kopański.

Po meczu z Turcją trener Michał Probierz również wyraził optymizm co do szans napastnika Barcelony na występ na Mistrzostwach Europy.

„Robert Lewandowski doznał lekkiej kontuzji” – powiedział dziennikarzom Probierz.

„Nie powinno być problemu” – dodał.

Pomimo dobrych wieści o Lewandowskim, Probierz ma inne obawy związane z kontuzjami.

Napastnik Hellas Werona Karol Świderski doznał kontuzji kostki podczas świętowania pierwszego gola przeciwko Turcji.

Portal meczyki.pl podał, że Świderski będzie pauzował przez cztery dni.

Kwalifikacja napastnika Juventusu Arkadiusza Milika do występu na Euro 2024 również stoi pod znakiem zapytania po tym, jak doznał kontuzji kolana w piątkowym zwycięstwie na rozgrzewkę z Ukrainą.

Włoski klub podał, że Milik przeszedł drobną operację, ale nie podał żadnych informacji na temat długości jego nieobecności.

W grupie D rozgrywek Polska zmierzy się także z Austrią i Francją.