Polska ma pójść w ślady Bradforda z planami stref niskoemisyjnych
(Zdjęcie: Newsquest, Mike Simmonds)
Doradcy z Bradford’s Clean Air Zone będą pracować nad podobnym programem zanieczyszczenia powietrza w stolicy Polski.
Ricardo, firma zajmująca się doradztwem w zakresie ochrony środowiska i inżynierii działająca w 20 krajach, podjęła współpracę Bradforda Doradztwo w zakresie sporządzania studiów wykonalności CAZ.
Firma pomogła zabezpieczyć 43 miliony funtów z funduszy rządowych na zwiększenie liczby pojazdów o niskiej lub zerowej emisji i rozwiązanie problemu niebezpiecznego poziomu zanieczyszczenia w dystrykcie.
Teraz specjaliści ds. jakości powietrza z Ricardo otrzymali zlecenie ufundowane przez firmę Czyste powietrze Fundusz na rzecz Warszawy.
Mamy nadzieję, że badania dostarczą jasnych dowodów na temat kosztów, korzyści i skutków różnych procedur strefa ekologiczna (LEZ).
Oznakowanie Strefy Czystego Powietrza w Bradford (Zdjęcie: UGC)
Polskie miasta borykają się z poważnymi problemami jakość powietrza Wyzwania. W 2018 roku 36 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej znajdowało się w Polsce.
Przywódcy polityczni mają nadzieję wprowadzić LEZ w mieście do 2024 r. bez nieproporcjonalnego wpływu na grupy osób lub firm.
Fundusz Czystego Powietrza wspiera miasto w tych ambicjach poprzez program Oddychaj Warszawą.
Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, powiedział: „Jakość powietrza jest kwestią kluczową dla wielu miast na całym świecie. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Funduszem Czystego Powietrza, aby uczyć się na doświadczeniach innych z działaniami na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia ruchem”.