Gospodarka
Polska kup na magazynie. Ale handel wcale nie jest szczęśliwy
Jak pisze Rzeczpospolita, do końca września Polacy wydali na żywność 106 mld zł. To ponad 6 procent. ponad rok temu w tym samym okresie.
Co to znaczy? – Ograniczony dostęp do gastronomii, więcej czasu w domu czy chęć oszczędzania powoduje, że kupujemy dużo więcej produktów takich jak mąka, ryż, makaron, sól, cukier i dodatki i wydajemy na nie średnio 18%. ponad rok wcześniej – mówi „Rz” Piotr Murawski, konsultant w Nielsen Connect, czyli firmie, która przeprowadziła badanie rynku.
Jeśli jednak spojrzymy na wyniki poszczególnych sieci handlowych, okazuje się, że nie wszyscy odnoszą korzyści. Skutki pandemii odczuwają między innymi firmy, które lokują swoje biznesy w galeriach i centrach handlowych. Ograniczenia oznaczały, że było tam znacznie mniej ludzi.
Zakaz jedzenia i palenia na ulicy. Policja wyjaśnia
W drugiej połowie października liczba odwiedzających centra handlowe spadła o prawie 49 proc., Aw ostatnim tygodniu tego miesiąca o niecałe 40 proc.
Zamykanie centrów handlowych jest kolejnym etapem stopniowej blokady. Decyzja może zostać podjęta w ciągu kilku dni
– Zarówno wypowiedzi konsumentów, jak i dane sprzedażowe pokazują, że chętniej wybieramy się do sklepów o mniejszej powierzchni, np. B. w mniejszych supermarketach, dyskontach i osiedlowych sklepach spożywczych w pobliżu miejsca zamieszkania – dodaje Piotr Murawski.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”