Najważniejsze wiadomości
Polska korzysta z sieci LoRaWAN do monitorowania i zarządzania zaopatrzeniem w wodę
Zdjęcie: Omar Flores na Unsplash
THORIGNÉ-FOUILLARD, FRANCJA I GLIWICE, POLSKA – Kerlink (AKLK – FR0013156007), specjalista w zakresie rozwiązań Internetu rzeczy (IoT) oraz AIUT, międzynarodowy ekspert w rozwiązaniach dedykowanych IoT, ukończyły największy w Polsce LoRaWAN® Sieć do monitorowania i zarządzania zaopatrzeniem w wodę za pomocą bramek Kerlink Wirnet ™ LoRaWAN i czujników AIUT.
AIUT korzystał z sieci bezprzewodowej w Piekarach Śląskich, 55-tysięcznym mieście na 40 kilometrach kwadratowych. W ramach swojego portfolio rozwiązań Smart City IoT, AIUT oferuje miastom elastyczne, łatwe w obsłudze i szybkie we wdrożeniu systemy do zdalnego wyświetlania, pomiaru i wykrywania nieszczelności stacjonarnych liczników mediów w oparciu o najlepsze i najbardziej opłacalne wyniki. efektywne technologie. Wyświetlacze godzinowe i dzienne umożliwiają monitorowanie w czasie rzeczywistym pracy miejskiej sieci wodociągowej i jednocześnie obniżają koszty eksploatacyjne dostawcy wody.
System, na zlecenie miejskiego przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego w Piekarach Śląskich, obejmuje około 6500 inteligentnych urządzeń IoT podłączonych do wodomierzy w celu przesyłania danych użytkowych za pośrednictwem 15 stacji Kerlink Wirnet iStations do centralnego punktu wodociągowego systemu.
Kerlink, wiodący dostawca rozwiązań do projektowania, uruchamiania i obsługi publicznych i prywatnych sieci LoRaWAN IoT, oferuje kompleksowe portfolio produktów obejmujących wiodące urządzenia sieciowe klasy przemysłowej, światowej klasy rdzeń sieci, oprogramowanie operacyjne i do zarządzania oraz aplikacje o wartości dodanej. Firma ma ponad 120 000 instalacji w 69 krajach we wszystkich głównych branżach IoT.
To pierwsza tego typu i skali realizacja w Polsce, obejmująca całe miasto i wykorzystująca technologię LoRaWAN. System otwiera również drogę do rozwoju aplikacji smart city i pokazuje, że nieuchronne wykorzystanie technologii IoT jest strategicznym kierunkiem rozwoju polskiej gospodarki, co zostało potwierdzone przez Ministerstwo Cyfryzacji.
„Sieć w Piekarach Śląskich potwierdza, że systemy smart city oferują te same korzyści wszystkim miastom – niezależnie od ich wielkości. Optymalizacja zakupów wody, wykrywanie incydentów i wycieków, fakturowanie elektroniczne i niższe opłaty serwisowe to tylko niektóre korzyści z wdrożenia takich inteligentnych rozwiązań – powiedział Artur Gabryś, dyrektor Pionu Smart City IoT w AIUT. „Powszechnie wiadomo, że dobry zwrot z inwestycji w cyfryzację infrastruktury miejskiej zależy w dużej mierze od dostępnych na rynku rozwiązań i technologii oraz kompetencji do ich prawidłowego wdrożenia. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedniego partnera technologicznego, a Kerlink pokazał w kilku sieciach LoRaWAN na całym świecie, że jego proste i niezawodne rozwiązania zapewniają najwyższą wydajność. „
„AIUT od prawie 30 lat pomaga firmom i przedsiębiorstwom wodociągowym wykorzystywać i wykorzystywać najnowsze technologie przemysłowe, które poprawiają wydajność i obniżają koszty operacyjne” – powiedział Stéphane Dejean, CMO Kerlink. „Jako wiodący dostawca rozwiązań Internet of Things, firma opracowuje inteligentne systemy, które umożliwiają bezproblemową integrację sprzętu i oprogramowania przemysłowego Kerlink z wieloma inteligentnymi aplikacjami”.
„Zapalony odkrywca. Miłośnik piwa. Miłośnik bekonu. Fanatyk sieci. Przedsiębiorca. Pisarz”.