Polska – Holandia 1:2: Wout Weghorst zdobywa zwycięskiego gola w końcówce

napisy do filmów, Weghorst strzela bramkę w końcówce i zapewnia Holandii pierwsze zwycięstwo

• Autor, Gary’ego Rose’a
  • Rola, Dziennikarz sportowy BBC na Volksparkstadion

Rezerwowy Wout Weghorst strzelił zwycięskiego gola dwie minuty po wejściu na boisko, gdy byli mistrzowie Holandii rozpoczęli kampanię na Euro 2024 od zwycięstwa nad Polską na hamburskim Volksparkstadion.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem policja postrzeliła mężczyznę w pobliżu miejsca spotkań kibiców w mieście, ale mecz przebiegł dalej i zapewnił ciekawe spotkanie.

W reprezentacji Polski zabrakło najlepszego strzelca wszechczasów Roberta Lewandowskiego, który doznał kontuzji ścięgna podkolanowego. Polacy jednak zapomnieli o tej porażce i już na początku zaskoczyli Holendrów, gdy bramkę zdobył Adam Buksa.

Holandia była drużyną dominującą, ale zmarnowała wiele okazji, zanim napastnik Liverpoolu Cody Gakpo wyrównał, gdy jego odbity strzał minął Wojciecha Szczęsnego.

Holendrzy w dalszym ciągu stwarzali sobie okazje, a Gakpo powinien był zdobyć drugiego gola przed przerwą, jednak Nathan Ake wycofał się z bliskiej odległości.

Po przerwie zespół Ronalda Koemana nadal dominował. Szczęsny odbił strzał Denzela Dumfriesa, po czym obiecujący młody zawodnik Xavi Simons strzelił obok bramki po podaniu Gakpo.

Jednak gdy wydawało się, że będą musieli zadowolić się remisem, napastnik Burnley Weghorst, który wszedł na boisko w 81. minucie jako zmiennik, przypieczętował zwycięstwo bramką z bliskiej odległości wkrótce po wejściu na boisko.

To wielkie zwycięstwo Holandii, która w piątek zmierzy się z Francją w grupie D, a Polska tego samego dnia zmierzy się z Austrią.

Holendrzy odpuścili zbyt późno po straconych szansach

napisy do filmów, Weghorst zdobywa bramkę natychmiast po zmianie

Holandia nie zdobyła tytułu mistrza Europy od 1988 roku, kiedy obecny trener Koeman był jeszcze zawodnikiem tej drużyny, ale w Niemczech należy do faworytów do zwycięstwa.

Mają silną mieszankę młodości i doświadczenia, pomimo utraty kluczowego rozgrywającego Frenkie de Jonga z powodu kontuzji kostki tuż przed turniejem. Przystąpili do Mistrzostw Europy w mocnej formie po dwóch towarzyskich zwycięstwach z rzędu 4:0 z Kanadą i Islandią.

Pewne i precyzyjne podania poprowadziły do ​​powstania wielu okazji i powinny były zniknąć z pola widzenia, gdy Buksa uderzył jedną z pierwszych szans Polaków.

Gakpo zasłużenie wyrównał, ale Holendrzy nadal mieli problemy z wykończeniem, ponieważ wciąż pojawiały się okazje do objęcia prowadzenia.

Koeman w krótkim czasie wysłał na boisko Weghorsta, który był kiedyś wypożyczony z Manchesteru United, a decyzja szybko się opłaciła, ponieważ duży napastnik pokazał zwinność i wykończenie, których brakowało jego drużynie, aby zdobyć trzy cenne punkty.

To był kolejny bohaterski wyczyn Weghorsta w ostatniej minucie, który po kontuzji strzelił wyrównującego gola przeciwko Argentynie na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze.

„Wout Weghorst był w stanie grać i stworzyć prawdziwą wartość dodaną dla zespołu. Zachowuje się inaczej i właśnie tego potrzebowaliśmy” – powiedział Koeman.

Po godzinie powinno być dla nas 4:1. Zagraliśmy bardzo dobrze, ale nie potrafiliśmy wykorzystać swoich szans.

„Cody Gakpo również zagrał bardzo dobrze. Był niebezpieczny i powinniśmy częściej podawać mu piłkę.

Polska pokonana, ale może grać bez Lewandowskiego

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

opis obrazu, Lewandowski był głośno obecny na linii bocznej reprezentacji Polski

Polska poniosła porażkę w okresie poprzedzającym ten turniej, kiedy ogłoszono, że Lewandowski nie będzie na tyle zdrowy, aby rozpocząć pierwszy mecz.

Jednak na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu niektórzy polscy kibice sugerowali, że są ciekawi, jak ich zespół poradzi sobie bez napastnika Barcelony, a ten występ mógł ich ogólnie zachęcić.

Gol w końcówce był niskim ciosem, ale Buksa, który wszedł na boisko z ławki Lewandowskiego, spisał się imponująco i wykorzystał swoją szansę, trafiając otwierającego w najbliższy słupek.

Dla Polaków był to pierwszy celny strzał na bramkę i mieli okazję na podwyższenie prowadzenia. Mogliby to wykorzystać, gdyby Lewandowski był na tyle zdrowy, aby wejść na boisko jako zmiennik.

Oczekuje się, że będzie dostępny podczas drugiego meczu swojej reprezentacji z Austrią, ale występ przeciwko jednemu z faworytów turnieju powinien dodać Polsce otuchy.

Trener Polski Michał Probierz powiedział: „Lewandowski odzyskuje siły i mam nadzieję, że zagra przeciwko Austrii. Jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem.”

„Mam nadzieję, że w tym zespole będzie większa rywalizacja. Nie poddajemy się. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby się zakwalifikować”.

Przepraszamy, nie możemy wyświetlić tej części historii w tej lekkiej witrynie mobilnej.